Z halových mistráků se nechceme vracet s prázdnou !!!

V době konání zimních olympijských her v kanadském Vancouvru odjíždějí naši mladí atleti do pražské haly Otakara Jandery, aby bojovali o tituly při domácím atletickém šampionátu. Povzbuzeni dosavadními výkony Martiny Sáblikové a Lukáše Bauera jsou zdravě namotiviváni a odohodláni poprat o co nejlepší výsledek. Atletika s radostí vysílá do Prahy hned 6 svých zástupců. Z Jablonce odcestují Anna Marie RAPPOVÁ a Dominik ŽIŽKA, z Moravy si účast vybojovali Zdeněk STROMŠÍK, Vašek VLČEK, Tomáš BOČEK a Tom DANĚK. Domácího šampionátu se bohužel nezúčastní Klárka MICHALSKÁ, která se nešťastně zranila minulý týden při mistrovských vícebojích. Je to velká škoda, protože Klárka by patřila k velkým favoritkách dálky a především trojskoku (3. a 1. místo průběžných tabulek).

Anna Marie Rappová se představí v dálce a v běhu na 60 metrů. V průběžných tabulkách skoku dalekého se Amča dělí výkonem 550 cm o 1. pozici s Nejedlou ze Slavie Praha, na 60 se jí zatím nedaří, tak jak by si přála, časem 8,04 s zaujímá 9. pozici, ale Anna Marie je již velmi zkušená závodnice, která se umí na velkých akcích zdravě vyhecovat a mnohdy už soupeřkám vypálila rybník. I na krátkém sprintu tak patří k favoritkám soutěže.

Favoritem je i Zdeněk Stromšík, který i po přechodu do dorostenecké kategorie předvádí dále svou spanilou jízdu a dokazuje, že výkony na podzim v žákovské ktegorii při jeho razantním vstupu do světa atletiky, nebyly žádnou náhodou. Zdeněk se představí v běhu na 60 a 200 metrů. Na 60 ho dělí pouhá setina od hradeckého Desenského, aby byl lídrem tabulek, na 200 jím je, vynikajícím časem 22,49 s, který předvedl právě ve Stromovce minulý týden. Nebude to mít ale vůbec jednoduché. Mimo něj se letos v hale pod hranici 23,00 s dostali hned další 3 borci (v roce 2009 se to nepodařilo žádnému...) : Desenský 22,67, Gerlický 22,69 a Sedlák 22,83 s !!! Dvoustovka bude mít letos skvělou úroveň a Zdeněk patří k favoritům nejžhavějším. Český žákovský halový rekordman by se rád podíval znovu pod hranici 7,00 s i na nejkratším sprintu a i tento souboj bude jistě patřit k ozdobám domácího šampionátu.

K ozdobám bude zcela nesporně patřit i velice kvalitně obsazená  čtyřstovka na které se představí hned 3 naši zástupci. Vašek Vlček, Dominik Žižka a Tomáš Boček. Vždyť letos hned 10 borců se dostalo pod hranici 53,00 s(!!!) oproti loňskému roku, kdy to byla jen polovina je to výrazný posun a o finále se bude letos muset hodně tvrdě bojovat. Nejlépe si stojí v tabulkách na 4. pozici časem 52,14 s  Vašek Vlček,  Dominik Žižka, který obhajuje lońský halový bronz je zatím časem 52,36 šestý. Oba dva by se rádi podívali do finále, no a v něm už je možné všechno.... Náš třetí zástupce Tom BOČEK má letos zaběhnuto 55,37 s a jeho cíl je co nejlepší umístění a také vylepšit své letošní maximum a stahnout čas pod hranici 55,00 s.

Pro Tomáše Daňka je už pouhá nominace mezi 24 nejlepších půlkařů Česka úspěchem a to byl také náš cíl pro halovou sezónu. Do pražské Stromovky, kde nikdy předtím nestartoval jede především sbírat zkušenosti, ale zcela určitě se Tomáš porve o co nejlepší výsledek a i on bude chtít na nejdůležitějších závodech domácí sezóny překonat svůj nedávno vylepšený osobní rekord.

Všem DRŽÍME PALCE !!!

 

J.V. 18.2.2010

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved