Do Třince o mládežnické tituly !!!!

Čas do zahájení Mistrovství České republiky a dorostu se počítá již jen na hodiny. Vlčí smečka posílá do bojů o mistrovské tituly své 3 žhavá želízka v ohni. Kateřinu VÁVROVOU, Štěpánku KOLÁŘOVOU a Honzu VÁCHU !!!! Všichni by měli běžet sprinterskou kombinaci disciplín 100 a 200 metrů, Honza pak ještě v sobotu v podvečer i sprinterskou štafetu. Jaké jsou jejich vyhlídky ??

Kačka VÁVROVÁ má za sebou zatím úspěšný průběh sezóny. Vylepšila si  svá životné osobní maxima na tratích 60,100,150 i 200 metrů. Plánovaný start na trati 400 m překážek se zatím z důvodů jejího onemocnění v květnu odložil, ale Kačka si poté co jako členka štafetového kvartetu zajistila v českém rekordu účast na MS v Bydhošti, pokouší se o limit na této vrcholné mládežnické akci i v individuání disciplíně. Nejbllíže k němu měla asi při Olympic Hopes v Uherském Hradišti, kde vyhrála stovku za 11,68 sekundy ale požadovaný limit jí o 2 setiny sekundy jí unikl i kvůli příliš silnému větru (2,6 m/s). Kačka letos běžea pod 12 sekundovou hranici  již celkem 4 x  !!! . Mimo větrných 11,68 pak běžela v Sankt Poeltenu 11,92 a 11,97 v Uherském Hradišti pak ještě 11,99 s.  Do třineckého souboje bude nastupovat jako nasazená z 3. pozice a jejími největšími soupeřkami by měly být Verča Paličková z Hodonína, která letos běžela 11,77 s a Anička Šuhájková z Pardubic, která se může pyšnit osobním rekordem 11,80 s.

Po sobotní stovce by měla Kačka nastoupit ke své hlavní disciplíně - dvoustovce. Ta zatím běžela letos nejlépe 24,22 s což ji řadí s náskokem 45 setin sekundy z přihlášených závodnic před druhou Aničkou Šuhájkovou. Minulý týden běžela Kačka výborně na MČR dospělých v Třinci, kde ve finále za mizerného počasí doběhla při účasti kompletní české špičky na vynikajícím 4. místě. Kačcce na požadovaný limit pro Bydhošť činí v tuto chvíli dosažitelných 35 setin sekundy. Rychlý třinecký ovál a vyhecovaná atmosféra šampionátu by jí k tomuto cíli mohly pomoci.....

Stejnou kmbinaci dsiciplín jako Kačka zvolila i Štěpánka KOLÁŘOVÁ. Ta po zdravotních komplikacích v loňském roce se pomalu vrací na výsluní, tam kam svými předpoklady patří. První den, kdy poběží stovku bude pro ni ještě takové "nastartování se" a postup do 8 členného finále byl by jednoznačným úspěchem.

Na dvoustovce jsou již její ambice výrazně vyšší a není se co divit. Štěpánka má ze všech přihlášených závodnic třetí nejlepší čas 25,38 s. O mistrovském titulu suverénní  Nikoly Bendové by nemělo být pochyb, dál je všechno otevřené a toho si je dobře vědoma i 17 letá "vlčice".

Skvělé výseldky předvádí letos na atletickém ovále i Honza VÁCHA, který letos běžel stovku s větrem už dokonce za 10,79 s , regulárně pak 10,88 s a tento čas Honzu zatím posouvá na historicky první dorostenecké Mistrovství Evropy, které se koná v gruzínské Tbillisi. Honza by na mistrákách svou pozici velice rád potvrdil a pokud jej třinecký šampionát zastihne v takové formě, jakou předváděl tento týden na tréninku, nemám o výsledek sebemenší obavy.

V sobotní podvečer by si měl pak Honza střihnout štafety s hradištskými borci, ze stáje Ivana Resslera a pokud bude mít v sobotu chuť, tak se představí i na dvoustovce, kde mu zatím za čas 22,13 s patří 5. místo celostátních tabulek. 

TAK DRŽTE NAŠIM "VLČÁKůM" PALCE !!!

J.V. 24.6.2016

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved