Výborná čtvrtka Veroniky Milotvé při její premiéře na této trati byla hlavním počinem sobotní ligové účasti andílků.

S Veronikou jsme v uplynulém týdnu společně došli k názoru, že již nebudeme čekat a vyzkoušíme nejdelší sprinterskou trať 400 m. Verča z toho sice byla trošku nervózní přesto se na start této obtížné trati postavila s velkým odhodláním. Vzhledem k tomu, že neměla zapsán žádný čas, běžela v druhém běhu. Vyběhla s rozmyslem, ne však pomalu a své tempo dokázala během trati kontrolovat. V cílové rovince vedla již s obrovským náskokem a do cíle dobíhala na pohodu. Výsledný čas 58,56 znamenal nakones celkové páté místo a bodový zisk pro družstvo.

Po doběhu vypadala Veronika sice unaveně, ale nadmíru spokojeně. Sama si byla vědoma, že její trať pro Mistrovství republiky bude čtvrtka. Veronika se dokonce cítila natolik dobře, že cca za hodinu nastoupila i ke své oblíbenéí dvoustovce. Zde předvedla také velice kvalitní výkon. V prvním, nejsilnějším běhu vybojovala čtvrté místo s časem 25,72 a to znamenalo další přísun bodů do bilance družstva.

Třešničkou na dortu sobotního výkonu Veroniky pak byla její účast ve štafetě LIAZu. Štafeta ve složení Petra Šafaříková, Františka Rappová, Veronika Milotová a Barča Hůlková celkově zvítězila a zaznamenal velmi kvalitní čas 48,77.

Nejlepší ligové umístění Patricie 

Bodovým ziskem se může pochlubit i Patricie Janů. Páťa se již zabydlela na trojskokanském, sektoru prvoligové soutěže. Zahájila soutěž povedeným skokem přes 11 metrů. Potom se několik dalších pokusů trápila s technikou a posledním nadějným pokusem skočila 11,15 m. Celkově tak z toho bylo páté místo a nejlepší umístění Patricie v prvoligové soutěži. Také její body byla pro družstvo velkým přínosem. S Páťou nyní pár dní odpočineme od trojskoku a budeme se na tuto disciplínu soustředit až na Mistrovství republiky. Zde bude konkurence velice silná. Troufám si tvrdit, že případná obhajoba bronzového umístění z halového Mistrovství bude předpokládta výrazný posun osobního rekordu. To však v možnostech Patricie je a tak se budeme těšit.

První body pro Klárku Hercíkovou

První ligové body zaznamenala i Klárka Hercíková, která je uzmula v soutěži ve skoku o tyči. Její zlepšené fyzické předpoklady jí umožnily skákat poměrně hezky a s výkonem 270 cm byla nakonec devátá se dvěma body.

Vojta Truhlář zaznamenal v trojskoku skok dlouhý 14,10 m a připsal si čtvrté místo. V dálce pak také bodoval jako osmý závodník výkonem 657 cm.

Celkově andílci přispěli do sbírky bodů TJ LIAZ třiceti třemi body. Což není špatná bilance.

Tuto sobotu bude probíhat v Třinci republikové klání dospělých. Nikdo z andílků se letos na tuto vrcholnou soutěž dospělých nechystá. A tak budeme společně držet palce při sobotních startech našim žákyním Karolíně Kořínkové a Kláře Hercíkové. Ty se budou rvát o úspěchy při individuálním žákovském Krajském přeboru.

Takže, Go Andílci GO !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved