Ostrý start do halové atletické sezóny !!!!

I když si již v pondělí odskočil Zdeněk STROMŠÍK ze soustředění v Jablonci nad Nisou na pražský Strahov pro titul Akademického mistra ČR, opravdovým a ostrým vstupem pro většinu členů Vlčí smečka byla až tato sobota. A byla to premiéra úspěšná.

Atleti z uherksohradštské sprinterské líhně bojovali na dvou frontách. Ve Vídni, kde se konal tradiční mítink "Wien WLV Indoor Meeting", kterým se otevírá halová sezóna v sousedním Rakousku a v nové překrásné atletické hale ve Vítkovicích. 

V Ostravě se představil jen rodák z Havířova JAN VÁCHA. Honza mě možnost se od čtvrtka připravovat v ostravské hale a v sobotu bylo holým nesmyslem, aby vstával v Havířově ve 4 hodiny ráno a cestoval nejdříve z Havířova vlakem do Uherského Hradiště a pak teprve autem další 2 hodiny do vídeňské arény Ferry Dusika. Ukázalo se to jako dobrá volba !!! V rámci moravských vícebojů odstartoval Honzík, před zraky svých rodičů, raketově do sezóny 2017 na šedesátce vynikajícím časem a novým osobním rekordem 7,02 s !!! Starý "osobáček" tak vylepšil o velmi slušných 15 setin sekundy !!! V rozbíhající sezóně se tak člen juniorského reprezentačního výběru zařadil  na 2. místo českých juniorských průběžných tabulek a 5. místo seniorských, kterým po včerejšku kraluje Zdeněk STROMŠÍK . Ale k tomu se ještě dostaneme. Honzův výsledek z prvního startu naznačuje , kam by až mohl své letošní maximum posunout, ale to ukáže až průběh halové sezóny. Nicméně trenérovi spadl kámen ze srdce a každý český coach asi ví o čem mluvím. I když tréninkové ukazatele často mnohé naznačují, teprve závod vystaví vašim optimistickým predikcím to opravňující razítko vašich tvrzení a někdy naopak spíše zbožná přání rozseká na padrť :D :D .........Honza si pak ještě odskočil pro zpestření do dálkařského sektoru, kde s nulovou přípravou zavěsil 642 cm a není důvod si dálku zase někdy brzy nevyzkoušet......

O 300 km dál v přetopené hale Ferry Dusika toužebně očekávaly svůj první start 3 sličné Vlčice Majka ŠIMLOVIČOVÁ,Kačka VÁVROVÁ a Štěpánka KOLÁŘOVÁ, kterou doprovázel na reparát nažhavený Zdeněk STROMŠÍK . Strahovský výsledek byť vyšperkovaný titulem akademického mistra ČR  a  čas 6,90 s jej vůbec neuspokojil, oba dva jsme však věděli, že výsledek i přes tréninkové zatížení neodpovídá momentální výkonnosti tohoto předního českého sprintera. A vídeňský start tyto předpoklady tentokrát 100% potvrdil. 

Zdeněk startoval ve Vídni už mnohokrát a upřímně řečeno moc dobře se mu tam neběhá. Ani ve vrcholné formě zde nedokázal  běžet lépe jak 6,80 s. Včera to bylo jinak. Nejdříve v rozběhu zapsal 6,87 s, pouze o půl hodiny později v mezinárodním finále měli všichni přítomní sledovat krásný česko-slovenský souboj Jana "Johnyho" Volka a Zdeňka STROMŠÍKA. Včera z něj vyšel vítezně svěřenec sympatické kamarádky, trenérky Nadi Juričekové Bendové, když zvítězil časem 6,72 s, kterým překonal požadované slovenské maximum opravňující jej ke startu na HME v Bělehradě. Zdeněk byl v cíli o 4 setiny později, ale čas 6,76 s je v úvodu sezóny vynikající. Cestu do Bělehradu mu otevírá až čas 6,69 s , mimochodem je to hodnota Zdeňkova osobního maxima, k jehož překonání učinil včera Zdeněk dost podstatný krok...

Podzimní přípravu Kateřiny VÁVROVÉ přibrzdil 3 týdenní tréninkový výpadek v listopadu, ale při prosincovém soustředění v Jižní Africe se činila , aby ztrátu co nejvíce minimalizovala. Včera vstoupila do sezóny nejrychlejšími časy, které kdy v úvodu sezóny zapsala. Nejdříve na šedesátce mile překvapila hezkým výsledkem 7,70 s, ve finále si o setinu pohoršila, ale dva vyrovnané časy v úvodu sezóny davájí tušit, že Kačka již brzy zaútočí na své halové maximum 7,63 s....Ani Katce se se Vídni moc dobře v minulosti šedesátka neběhala. Nejrychlejšího času zde dosáhla před 2 lety 7.85 s , vloni dokonce 7,91 s...... V mezinárodním finále pak skončila Kačka na hezkém 3. místě, když přemožitelku našla jen v Maďarce Gretě Kerekes (7,54s) a Rakušance Carině Poelzl (7,68 s)..

O 5 hodin později se už hodně vyčerpaná Kačka postavila na start dvoustovky a ze třetí dráhy se dokázala zmobilizovat k nejrychlejší premiérové dvoustovce halové sezóny 25,11 s.....

Po nekonečně dlouhých 8 měsících od zranění  nastoupila ke startu Majka ŠIMLOVIČOVÁ. Na šedesátce to byl ještě start plný obav a nervozity, nicméně Majka je nesmírná bojovnice a neuspokojivý čas z rozběhu 8 ,02 vylepšila na finálových 7,95 s , kde se však musela překvapivě  sklonit před její tréninkovou parťačkou Štěpánkou KOLÁŘOVOU, která si časem 7,93 s vylepšila své halové osobní maximum o 8 setin sekundy !!!  

Obě dvě děvčata se představila i na dvoustovce. Po nekonečně dlouhém 5 hodinovém čekání na start se obě zmobilizovala k hezkým časům, které jsou zároveň jejich novými halovými maximy. Rychlejší byla tentokrát Maruška, která svedla hezký souboj ze 4. dráhy s Kačkou  a výsledkem, kterým se vyhoupla do čela slovenských průběžných tabulek !! Čas 25,48 jí udělal neskrývanou radost !! Štěpánka pak v druhém běhu překonala halové maximum z loňského roku na o 25 setin na 25,77 s .

Starty ve Vídni a Ostravě se nám teda vydařily. Vlčáci překonali hned v úvodu sezóny celkem 3 x své halové PB, Zdeněk se přiblížil hned druhým startem ostrému limitu ČAS, opravňující jej k účasti na HME v Bělehradě na 7 setin......

Další start je plánován již na toto úterý, kde se v Ostravě postaví na start všichni víkendoví aktéři, ke kterým se připojí i David CÉSAR a naše 2 "vlčátka" Adrianka FORNůSKOVÁ a Terezka SKLENÁŘOVÁ .

VÝSLEDKY Z VÍDŇĚ: ZDE

J.V. 15.1.2017

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved