Vyhodnocení sezony 2012 a stanovení cílů pro rok 2013 jablonecké Atletiky s radostí

Po roce jsme se v Jablonci opět sešli abychom vyhodnotili jak se nám podařilo splnit předsevzetí z minulého roku a abychom si řekli o jaké cíle se budem sažit v sezoně příští.
Sestava Andílků byla velmi pozměněná oproti loňskému roku - někdo odešel a jiný zase přišel a tak jsme hodnotili jen ty kteří s nám ve skupině zůstali a cíle jsme si stanovili i pro nově příchozí andílky.

Vezmeme to postupně po jednotlivých atletech a atletkách:

Klára Michalská

Letošní sezona Klárky nezačala vůbec špatně. V halové sezoně výrazně vylepšila osobní rekord na 60 m př. na výborných 8,71 k tomu si vylepšila halový osobní rekord v trojskoku a kromě titulu mistryně republiky v juniorkách získala také první medaili mezi dospělými. Třetí příčka a bronz byly pozicemi, které se jí pak podařilo obhájit také při dospělém Mistrovství venku ve Vyškově.

Jarní část sezony začala velmi optimisticky - vylepšením OR na 100 m př, a také velmi nadějnými trojskoky za hranici OR až na 12,69. Byl jsem velkým optimistou v tom. že s velkou pravděpodobností splníme cíl - skočíme přes 13 metrů a kvalifikujeme se na Mistrovství světa juniorů. Bohužel jarní část sezony byla následěn poznamenána maturitami. I když k nim Klárka přistupovala bez hysterie a bez obav přeci jen to poznamenalo naši výkonnost a kýženého cíle se dosáhnout nepodařilo ani 13 m v trojskoku ani nominace na MS.

Klárka však suveréně vyhrála Mistrovství republiky juniorek venku, získala bronz mezi dospělými a vylepšila si dále OR na 100 m př. na konečných letošních 14,52 - zde se nám nepodařilo splnit cíl 14,20.
V podzimní části sezony dokázala obhájit loňský titul v kategorii do 22 let.

Celkově, i když se nepodařilo tak úplně splnit cíle z loňska, jsem se sezonou spokojen. Maturita je za námi, Klárka je přijata na vysokou školu (kde na podzim zahájila studium s individuálním plánem) a zdá se, že pro přípravu na příští rok je vše rozjeto velmi dobře.

A cíle pro novou sezonu ?

60 m př 8,60
100 m př. 14,20
trojskok 13,10 (a nominace na ME 22 do finského Tampere)

Držme si palce.

Linda Mejstříková

Tak trošku meteorit letošní sezony. I když byl bych velmi rád abych se s přirovnáním k meteoritu mýlil - ten zazáří a zhasne. Já bych rád abych Lindu mohl příští rok nazvat kometou, která se vždy vrací na své místo na obloze.

Linda začala vloni na podzim trénovat s naší skupinou a její cílěvědomost mně zaujala od prvního okamžiku. Přišla do skupiny s výkonem na 800 m kolem 2:26,00 na 400 m kolem 63 a šedesátku dokázala s maximálním vypětím zdolat kolem 9 vteřin. Záhy se však již v přípravě ukázalo, že Linda má vysoké ambice.

Již v halové sezoně si několikrát vylepšila absolutní rekordy na 60, 400 i 800 metrů a nakonec z toho byla překvapivá stříbrná medaile na MČR v hale.

V jarní části sezony se mně Linda zeptala jak by se mohla nominovat na mezistátní utkání dorostenců - já jí s úsměvem řekl: "Nejjistější to máš, když vyhraješ Mistrovství republiky" - No a ona ho vyhrála. A navíc způsobem start - cíl. časem 2:17,20 výrazně splnila naše cíle.

Na 400 m jsme sice trošku zaostali ovšem 59,88 beru jako základ pro příští sezonu velmi dobrý. Také se podařilo zrychlit a čas na šedesátku 8,44 je mezi půlkařkami velmi kvalitní.

Tomáš Dostrašil

U Tomáše došlo ke změně v překážkách neboť přestoupil ze žáků k dorostencům. Bylo nutné si na nové mezery, a výšku překážek zvykat. cíl na 60 m. př jsme splnili a čas 8,57 mně naplňoval optimismem.
Na jaře se však ukázalo, že 110 překážek je přeci něco jiného než 100 m př. a také se nám úplně nepodařilo srovnat se s technikou.

Tomáš však dokázal vždy na Mistrovství republiky jak v hale tak venku podat nejlepší výkon sezony a za branami vždy zůstal jako první nepostupující o několik setinek.

Na podzim se již mnoho dorosteneckých překážek neběhalo a tak se Tomáš zlepšoval na hladké stovce kde se dostal na čas 11,72 a splnil tak cíl. Koncem sezony pak Tomáš začalo zlobit zadní stehno a tak jsme sezonu ukončili dříve abychom se mohli ve zdraví na příští rok.

Cíle na rok 2013:

60 m - 7,30
60 m př. 8,30
100 m - 11,40
110 m př. - 14,50

Vojta Karásek

Letošní trojnásobný mistra republiky ve štafetách jak v hale na 3x300, tak venku na 4x6 tak na 3x300. V hale finalista na 300, kde nakonec skončil na 4 místě. Venku se mu do finále na Mistrovství postoupit nepodařilo - zůstal jen těsně před branami. Cíle se mu bohužel splnit nepodařilo - podařilo se mu však zlepšit osobní rekordy na všech tratích 60 m 7,60 300 m 38,81 150 m 18,00 (17,79 s větrem) Jak v případě Vojta Karáska tak v případě Valeriho Hrese se ukázala nešťastná situace pro žáky - zvláště pak v jarní části sezony, kdy se sice mohli uzávodit avšak na jejich mistrvských tratích jim nebyla dána příležitost překonávat osobní rekordy.

Do konce června běželi všeho všudy 3 x 150 z toho jednou bylo 5 stupňů nad nulou, jednou pršelo a byla zima a jednou foukalo, že se prakticky nedalo běžet. Stejná situace na 60 m a 300 m ani nehovořím.
Přechodem do dorostenců dojde k omezení počtu startů, ale ty snad budou kvalitnější a snad se podaří na mistrovských tratích vychytat nějaký s příznivými podmínkami.

60 m - 7,45
100 m - 11,80
200 m 23,60
400 m 51,50

Valeriy Hres

U něj platí to samé co u Vojty Karáska co se týká závodů. Jarní částe sezony pak můžeme přeci jen hodnotit kladně výkony: 60 m 7,59 150 m 18,07 300 38,05 . kromě 150 m cíle splněny. Na prázdniny odjal Val na dva měsíce pryč a na podzim byla zase pryč forma z jara - což se není co divit.

Cíle na rok 2013

60 m - 7,40
200 m 23,60
400 m 51,0

Karolína Hovorková

Ve skupině se začal připravovat po Mistrovství republiky žáků v hale. Kde zvitězila. Karolína zalčal pociťovat potřebu větší fyzické přípravy a tak s námi začala pracovat na obecné fyzické přípravě. Také s námi byla na Soustředění v San Benedettu v Itálii. Myslím, že práce Karolíně přinesla výsledky o čemž svědčí sříbro z Mistrovství republiky žáků venku a také výrazné zlepšení OR na 60 m na 8,38 (z původních 8,87)

Cíle pro rok 2013:

60 m 8,15
dálka 480
tyč 3:40

No a máe tad nové členy skupiny. Jejich sezonu nebudu hodnotit a pouze si řekneme jaké cíle jsme si stanovili pro rok 2013