Dvakrát vylepšený osobák na stovce Veroniky Milotvé mně při prvním kole první ligy potěšil....

Verča, která startovala v první lize již v loňské sezoně byla zkušenou průvodkyní soutěží pro Barču Bradovou a Patricii Janů, které si dnes odbyly svou prvoligovou premiéru.

Celou soutěž provázelo poměrně teplé s atletice více nakloněné počasí než v minulých týdnech. Na stovce nastoupila trojice našich andílků dobře naladěna a čelila obrovské přesile skvělých závodnic Dukly Praha. Inu první liga je přeci jen jiná soutěž než krajský přebor, kde holky mnohdy dominovaly.
Nejlépe si v soutěži sprinterek vedla Veronika Milotová která novým osobákem 12,77 s postoupila do finále B. Tam si následně tento osobák vylepšila ještě o setinku na 12,76 a získala pro družstvo 2 body ze celkové deváté místo.
Barunka Bradová si vedla také zdatně, ve třetím běhu běžela jen setinku za osobním rekordem 13,22. Shodou okolností také Patricie Janů se časem 13,34 přiblížila osobnímu rekordu na pouhou setinku vteřiny.

Patricii následně čekal také start v její discilplíně - trojskoku. Musím Páťu pochválit za rozběhy k jednotlivým pokusům. Oproti minulým soutěžím se Páťa celkem s přehledem trefovala na prkno a nebyly zde půlmetrové nedošlapy. Bohužel Páťa ještě nedokázala plně zvládnout techniku trojskoku a tak naše pokusy spíše připomínají dvojskok s kraťoučkým přeskokem do třetího skoku. Konečný výkon 11,05 m je návrat za jedenáctimetrovou hranici. Přesto dál věřím ve velký, velký potenciál Patricie v této disciplíně. Dál tedy budu trpělivě očekávat útoky na hranici osobních rekordů.

Při dvoustovce sice Verča nepředvedla nikterak zázračný čas. Hodnota časomíry 25,99 není nijak oslňující. Přesto přispěla osmým místem a třemi body do sbírky družstva. Barunka Bradová pak běžela dvoustovku za 27,93.

Obě naše sprinterky byly nakonec platnými členkami štafetových sestav LIAZu na 4x100. Veronika se štafetou A dokázala celou vyhrát svůj běh a celou soutěž časem 48,96.
Barča Bradová pak se štafetou B ovládla druhý běh a získala pro ligové družstvo šest bodů.

Soutěž obsolvoval také Vojta Truhlář. Nadějné pokusy v dálce zmařily přešlapy nebo nedošlapy a v trojskoku se pak Vojta trápil s technikou. Dokázal však mužstvu body přinést v obou disciplínách.

První kolo první ligy, pro některé prvoligovou premiéru, máme úspěšně za sebou.
Příští týden nás čeká Krajský přebor jednotlivců dospělých a tak věřím, že při návratu budou andílci ověšeni medailemi.

Takže GO Andílci GO !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved