Povedená žákovská premiéra a ohlédnutí za starým rokem.....

Včerejší den byl hodně náročný pro naše nejmladší členky ve skupině. "Vlčata" Barunka Jelínková a Adrianka Frornůsková si nejdříve odbyla svou premiéru mezi staršími žákyněmi a ta se jim vydařila.

Na otevřeném mistrovství Otrokovic se nejdříve obě děvčata představila v netradičním běhu na 40 yardů. Obě mladinké sprinterky nejdříve postoupiy do 6 členného A finále ( Barunka časem 5,68, Adrianka o 4 setiny horším), ve finále už pak svá rozběhová maxima nevylepšily, když Barunka doběhla v čase 5,71 na 5. místě, pouhé 3 setiny od bronzové pozice a ve shodném čase s o rok starší Kateřinou Dlabajovou, která momentáně kraluje českým žákovským tabulkám na třístovce a Adrianka, ktterá startovala po nemoci doběhla v čase 5,76 s na 6. místě . Oproti loňskému roku s děvčata vylepšila svá osobní maxima na této trati o 2 desetiny.....

Barča s Ádou se pak ještě představily na dálce. Tady se opět vedlo lépa Barunce, která skokem 444 cm dlouhým obsadila v početné konkurenci 23 závodnic krásné 2. místo. Adrianka po úvodních 2 přešlapech se musela spokojit s výkonem ze 3 série a 424 cm jí zařadilo na místo 10.

V sobotu závodí obě mladé naděje v Olomouci, kde si svou letošní premíru odbude i Štěpánka KOLÁŘOVÁ.

Večer se pak v Morava centrum konala výroční schůze oddílu se slavnostním vyhlášením nejlepších atletů Slovácké. V kategorii mladších žákyň si prvenství odnesla Adriana Fornůsková, před Barčou Jelínkovou, v dorostenkách nemohlo být taktéž o vítězství pochyb a nejlepší dorostenkou Slovácké za rok 2015 byla vyhlášena Kateřina Vávrová, Štěpánka Kolářová pak obsadila  3. místo.

I mezi juniorkami patřil primát člence naší skupiny a v této kategorii zvítězila Simona Sedláčková. Jasno bylo i v kategorii mužů, kde zvítězil pochopitelně stříbrný medailista z ME v Tallinu Zdeněk Stromšík a popáté v řadě byla vyhlášena nejlepším trenérem moje maličkost.

Po slavnostní večeři a vyhlášení se pak všichni přítomní odebrali k bowlingovým drahám, kde byl zaznamenám nejeden souboj, který si v dramatičnosti s ničím nezadal s těmi na atletickém oválu...