Boča 3 starty = 3 osobáky, Vašek s 24 body druhý nejplatnější člen družstva !!!

Čtvrté prázdninové kolo se konalo opět ve Vyškově, jehož stadion bude už za 2 týdny hostit nejlepší dospělá družstva z celé České republiky při finálovém kole extraligy, která se naposled koná v podobě, jakou ji známe dlouhá léta. Atleti Slovácké odjížděli s cílem vyzkoušet si formu, před blížící se baráží, ve které se chceme pokusit o postup do 1. národní ligy a sobota ukázala, že s tímto týmem rozhodně nejsme bez šancí. Tým suveréně zvítězil s celkovým bodovým ziskem 269 bodů, téměř 73 (!!) body přispěla k vítězství naše skupina, která odcestovala v plném počtu, včetně závodícího trnéra, chyběl jen Zdeněk STROMŠÍK, který ve stejný den bojoval ve finále C běhu na 100 m o co nejlepší umístění na historicky první Olympiádě mládeže v dalekém Singapuru ......

Počasí tentokrát závodům přálo, byl nádherný letní srpnový den s povoleným větrem do zad na rovince a tak se není co divit, že jsme viděli řadu kvalitních výkonů. "Hrdinou dne" byl Tomáš BOČEK, který všechny své starty přetavil v osobáky !!! Nejdříve v rozběhu na 100 m zaběhl letošní nejlepší výkon 11,63 s, když  zaostal jen za vítězem Tomem Vondráčkem, ale poradil si mimojiné i s Vaškem VLČKEM, nad kterým na této trati zvítězil vůbec poprvé ve své kariéře. Ve finále mu pak sice Vašek porážku oplatil, ale Tom v přímém souboji dokázal znovu porazit Honzu Koběluše, když závod jsme po domluvě s jeho coachem Milanem Běloškem, pojali jako kvalifikační o 4. volné místo ve štafetě 4x100 m, která se představí na MČR 22 v Břeclavi, které se koná již příští týden. Štafeta ve složení Vlček, Hrabinec, Boček, Vondráček rozhodně není bez nadějí na úspěch. O 40 minut později se Boča představil na trati 400 m, kde si skvěle rozvrhl síly a nejenže svůj rozběh vyhrál, ale vylepšil si osobní rekord o plných 60 setin na 52,16 s. Škoda jen, že se podařatelům znovu nepodařilo nasadit ty opravdu nejlepší do jednoho běhu. V tom prvním vyhrál Vašek, když stejně jako Boča, zcela osamocen proběhl cílem za velice solidních 51,88 s...... Zcela absurdně pak byly nasazovány i rozběhy na 100 metrů, mám za to, že řídící soutěží by měli této problematice věnovat zvýšenou pozornost, jinak poškozují samotné závodníky a ani to nepřispívá k atraktivitě už tak ne zcela atraktivní soutěže.... V běhu na 200 m se naopak podařilo nasazení do rozběhu těch nejlepších a tak mohl Tomáš znovu využít příležitosti a porazit v přímém souboji už trošku unaveného Václava, což se mu nakonec i podařilo a jako bonus si připsal i nový osobní rekord, vylepšený o 6 setin na 23,20 s !!! Boča měl zkrátka svůj den, předvedl výborné výkony zejména v běhu na 200 a 400 m, o takových časech se nám po nevydařené halové sezoně ani nesnilo. Za 7., 2. a 3. místo si Tomáš připsal 21 bodů a patřil k nejplatnějším členům družstva. Tomášův výkonostní vzestup mi dělá velkou radost a společně s Vaškem a zdravým Zdendou můžou na tratích 100, 200 a 400 metrů vytvořit skvělou tréninkovou trojici, jejichž vzájemná rivalita, ale i podpora při tréninku, je může posovouvat výkonostně hodně vysoko i v dalších letech ......

Příprava Vaška VLČKA o prázdninách neprobíhala bohužel tak uspokojivě jako u Tomáše. O důvodech jsem již psal v minulém článku, nicméně Václav to důležité co měl odtrénoval a tak se mohl bez obav postavit na start. V rozběhu stovky jak už je uvedeno výše jej trochu vyplašil Boča, který jej porazil a Václav časem 11,71 s jen s odřenýma ušima proklouzl do finále A. Tam však zmobilizoval všechny síly a nakonec skončil 5. v novém osobním rekordu 11,57 s.  U Vaška, jsme v posledních 2 měsících, vzhledem k bolesti zad v bederní oblasti, zcela upustili od tréninku síly a to nejen činky, ale i veškerých odrazů, kromě kotníkových. Pozitivní je, že záda už nebolí, negativem, že ona síla nám trošku chybí, což je u jeho typu běžce trošku problém. I proto byl jeho čas pro mne určitým překvapením, osobně jsem nevěřil, že se na podzim ještě zrychlí i když oba víme, že v červnu při lepších klimatických podmínkách mohl běžet i v oblasti 11,40 s, což se mu i podařilo, ale výsledek znehodnotil příliš silný vítr. Ještě zvědavější jsem byl jak se Vašek popere se čtvrtkou, kterou naposled běžel v Táboře na MČR před 2 měsíci. I z určitých obav jsme zvolili v první polovině rozumné tempo, na 300 m měl Vašek mezičas skoro 38,0 s, ale v závěrečné stovce poprvé téměř nevyhnil a nakonec k jeho překvapení z toho bylo nejen celkové vítězství ale i solidní čas pod 52,00 s a sice 51,88 s. Vašek hned v cíli signalizoval, že mu téměř nic není a tak se konečně i sám přesvědčil ,že k solidnímu výkonu není nutno běžet 300 na úrovni osobního rekordu a pak se posledních 100 metrů protrápit do cíle. Takto poslední stovka za 13,8 s je téměř ideálním rozvržením tempa, ale přece jen třístovka by musela být o cca 0,8 s ryhlejší, aby se dalo pomýšlet na čas pod 51,00 s. Při lepší konkurenci to ale rozhodně ve Vaškových silách je už i letos.... Na 200 se už Vašek trochu trápil, zejména v závěru, ale  čas 23,47 s stačil na 4. místo. Celkem vybojoval Vašek  pro družstvo 24 bodů a byl druhým nejplatnějším členem týmu.

Tomáš DANĚK po náročné téměř 2 měsíční brigádě u obce se trošku hledá a tak se představil pro něj na netradičních disciplinách : dálce, 1 500 m a ve štafetě na 4 x 400 m. Ve skoku dalekém stačilo 519 cm Tomášovi na 6. místo, čas 4:58,40 na patnáctistovce dokonce na místo 4. Tomáš pak ještě svým obětavým výkonem na prvním úseku, který absolovoval pouhých  20 minut po doběhu patnáctistovky přispěl k vítězství čtvrtkařské štafety, která ve složení Daněk, Kočenda, Šuránek, Koběluš dosáhla času 3:49,77 min. Tomáš si za své výsledky připsal 14,75 bodu, což je nejvíc z letošních 4 absolovovaných kol.

Trenér vybojoval v kouli za výkon 12,65 druhé místo, v disku o 10 cm překonal svého věčného rivala Linora Novotného ze Žabovřesk a výkon 33,68 stačil na 7 pozici. Dohromady  13 bodů pro družstvo.

Na závěr ještě bodový stav závodníků AC Sl. Slavia po doposud 4 absolovovaných kolech: