Víkend plný úsilí, emocí a někdy také radosti i zklamání, to je chrakteristika víkendu, kdy se koná Mistrovství republiky,

všechny tyto zážitky přinesla uplynulá sobota a neděle. Andílci tentokrát v hodně prořídlé sestavě se vrhli do bojů o republikové medaile. Andílky zastupovali ve sportovních disciplínách pouze Anna-Marie Rappová a Dominik Žižka, Klára Michalská, se vzhledem ke svému zranění, věnovala pouze společenské stránce mistrovství a také klání zaznamenávala na či fotografie.

Amča měla před sebou pořádnou porci atletické práce. V sobotu ji čekal start na 60 metrů, kde jsme předpokládali postup do finále a také soutěž ve skoku dalekém. Naše předpoklady se vyplnily a Amča celkem s přehledem postoupila z rozběhu na 60 metrů do finále za vítěznou Jitkou Táborskou. Čas 7,95 byl nejlepším v této halové sezoně. Přibližně po 2 hodinách nastupovala Amča do bloků finále na 60 metrů. Bohužel velmi dobrý běh z rozběhu se nám již nepodařil a Amča časem 8,00 získala páté místo za skvělými časy Lucie Domské, Jitky Táborské či Martiny Černochové. Na časy kolem 7,75 jsme letos bohužel neměli..

Necelé dvě hodiny po finále však Amču čekala ještě jedna soutěž, kterou byla dálka. Na dálku jsme nastupovali s obavami jak se podaří skloubit odraz a jak na tom budeme s jeho přesností. Tři výrazné přešlapy v rozcvičování byly pro mně velmi náročné, přesto jsme věřil v to, že čtyři přešlapy za sebou nejsou možné. Podařilo se a Amča po dlouhé době začala prvním pokusem bez přešlapu - což bylo dobré znamení. Hned prvním pokusem jsme zajistili finále pokusem 538 cm. Soutěž se pak přelévala a do jejího průběhu mohutně promluvila Nikola Řehounková a v posledním pokuse také Michaela Nejedlová - která se pokusem 553 cm dostala do čela. Amča jako do té doby vedoucí závodnice skákala poslední pokus v soutěži a bylo v jejich nohách vrátit se na zlatý stupínek. Bohužel výkon 543 cm nestačil a tak jsme nakonec odjížděli se stříbrnou medailí

Na druhý den Amča nastoupila ještě k rozběhu na 200 metrů. Nastupovala jako závodnice bez velkých šancí s téměř 20-tým časem v halové sezoně. Vlastní rozběh byl ze strany Amči velmi dobře rozběhnutý - avšak na rovince jí už chyběly síly a tak z toho byl nakonec čas 26,73 - sice nejlepší v sezoně avšak žádná sláva. Do finále Amča nepostoupila a tak mohla začít fandit Dominikovi při jeho finále na 400 metrů.

Dominik Žižka nastupoval do soutěže čtvrtkařů jako závodník, který doposud třikrát startoval na mistrovství republiky a třikrát získal bronzovou medaili - od žáků až po dorostence. V rozběhu nás trošku zaskočil los, který svedl dohromady všechny čtvrtkaře Atletiky s radostí. Byl to obrovský boj, který pro sebe nakonec rozhodl závodník Zlína Radek Vavřík. Dlouho to vypadalo na vítězství Vaška Vlčka, který však doplatil na specifika halové čtvrtky s jejími seběhy a bojem o výhodné pozice u mantinelu. Dominik nakonec podlehl zmíněnému Vavříkovi a pak nám nezbylo než čekat jak poběží ostatní borci. Další rozběhy dopadly postupně dle očekávání, ale při posledním běhu Dominik velice trnul, neboť druhý závodník Jan Šindelář zaběhl nakonec pouze o jednu setinu horší čas než on a tak se Dominik opravdu s odřenýma ušima do finále probojoval.

Velké finále na druhý den pro sebe pak nakonec rozhodl Patrik Šorm a Dominikovi tentokrát nestačil ani jeho pověstný drtivý finiš na medaili a tak si přiváží z Prahy poprvé nepopulární bramboru. Myslím, že pro Dominika to bude velký impulz do další přípravy na jarní část sezony a také poučení, že i čtvrtka se běží již od startu a pouhý finiš nemusí stačit.

Klárka pak vše zaznamenávala na a druhý den se jen těžce smiřovala s tím, že její výkon 11,40 m skočený večer při atletické středě by stačil na vítězství v trosjskoku. Bohužel to je sport, který přináší nejen velké pozitivní emoce z vítězství a úspěchu, ale je také zdrojem velkých zklamání a bolesti.

Halová sezona pro andílky ještě úplně nekončí. Dominik se sice přidává k Filipovi Spurovi a jeho kondiční přípravě, ale Amča vyráží v neděli ke svému prvnímu startu mezi dospělými dálkařkami - nejlepšími z celé republiky na Mistrovství republiky dospělých.