Atletika s radostí v téměř kompletní sestavě se sešla po roce znovu ve sportovním centru Nymburk, aby zde při týdením soustředění ukrojila další dávky z náročné podzimní přípravy. Společného soustředění se poprvé účastní i nové přírustky z obou skupin: valašský expres, Zdenda Stromšík, který letos šokoval odbornou veřejnost 2. nejrychlejší žákovskou šedesátkou všech dob (7,08 s) a neméně kvalitní třístovkou za 35,60 s ( 4. nejlepší výkon dlouhodobých žákovských tabulek) a z Jablonce už zkušený Filip Spura, který do skupiny přišel začátkem prázdnin a byl též členem letošní místrovské štafety  4 x 400 m, která ve složení Král, Spura, Kožíšek, Žižka vybojovala časem 3:28,77 mistrovský titul, když porazila v přímem souboji štafetu Uherského Hradiště, jejímž členem byl i Vašek Vlček a která ve Vítkovicích vybojovala v oddílovém rekordu medaili stříbrnou.

Vlastní soustředění je pak zaměřeno na rozvoj obecné a tempové vytrvalosti, síly a vůbec celkové tělesné kondice. A tak začínáme po probuzení ranním 20 minutovým výběhem na lačno, při nedalekém Labi, v 10 hodin následuje dopolední fáze a v 15:00 pak ta odpolední. Navečer využíváme denně možnosti regenerace, který tento skvěle vybavený areál nabízí (vířivka, bazén, sauna...) A kdo toho ještě za celý den neměl dost, tak si může od 20:00 zahrát společně se skupinou Zdendy Rakowského, který zde též tráví celý týden se svou skupinou, v tělocvičně fotbálek, voleyball, basket, anebo floorball. Na tuto středu připravujeme floorbalový turnaj, prestižní záležitost, kdy řevnivost mezi celky Olomouce, Jablonce a Hradiště bude jistě gradovat na hranici únosnosti, tak snad se to obejde bez zranění :-)

Dnes byla mimo jiné na programu tempa  a pro některé členy obou skupin byly závěrečné 600 dlouhé, předlouhé, ale někteří už prokazují adaptaci na zátěž z minulých týdnů a tak si dovolili i  luxus, závěrečný úsek lehce vystupňovat. Soustředění jsme tedy odstartovali dobře, k plné spokojenosti obou trenérů a pevně věřím, že stejné hodnocení přinesu i po jeho skončení.

J.V. 26.10. 2009

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved