Majka ide do boja .......

Zatímco české děvčata naší skupiny Kateřina Vávrová, Štěpánka Kolářová a Simona Sedláčková budou bojovat v soutěži družstev v Třinci o postup mezi nejlepší dorostenecká družstva Česka, žákyně Mária ŠIMLOVIČOVÁ odcestuje společně s trenérem na jih Slovenska do města Nové Zámky, kde se o nadcházejícím víkendu bude konat žákovský šampionát jednotlivců Slovenské republiky.

Mária, která ihned po únorovém halovém mistrovství Slovenska v Bratislavě, kde vybojovala titul v běhu na 60 m a na 150 m distanci skončila druhá, zvolí i na šampionátu pod širým nebem stejnou kombinaci disciplín.  S obhajobou to nebude mít po téměř půl roce po zahájení léčby únavové zlomeniny jednoduché, ale Majce se podařilo i přes limitovanou prázdninovou tréninkovou přípravu dostat do respektuhodné formy a toto úterý dokonce dokázala v Brně zvítězit na největším evropské žákovském mítinku EKAG v obdivuhodném čase 7,79 s, který bohužel byl znehodnocen příliš silnou větrnou podporou 2,7 m/s. A tak Majka vstupuje do soutěže regulérním  časem 7,98 s , který dosáhla taktéž v úterý , ale v rozběhu. Rychleji než ona běžela na Slovensku poze závodnice ze Spartaku Dubnica Petra Močáryová, která letos běžela ze 41 členného startovního pole přihlášených nejrychleji a sice 7,91 s ... V současné formě, ale bude Majka bezpochyby patřit k horkým kandidátkám na obhajbu mistrovského titulu. No bude to ještě zajímávé a rozluštění tajenky budeme znát zítra o půl 4. odpoledne, kdy by se mělo běžet osmičlenné finále....

O den později Mária nastoupí ke své druhé individuální disciplíně na slovenském mistrovství - 150 m. Tady patří k favoritkám závodnice AK Slávia UK Bratislava Sára Polyaková, která  letos běžela v květnu během jednoho týdne dva slovenské žákovské rekordy !!! Nejdříve na třístovcepřekonala svěřenkyně trenéra Rudolfa Madu letilý rekord z roku 1993 o 37 setin na 40,19 s a o týden později na Babiakovej memoriály v Bratislavě zaběhla druhý slovenský rekord, tentokrát na 150 m a jeho hodnota je 18,51 s !!

I ke startu stopadesátky je přihlášena Petra Močáryová (letos 18,72) a se třetím nejrychlejším časem vstupuje do soutěže Majka, která běžela v Olomouci 18,96 s ..... Karty jsou rozdány a "Majka ide do boja !!"  Děvče z Horky nad Váhom je velká bojovnice a i když  první výsledek se dozvíme až ítra odpoledne, jedním jsem si jistý již nyní. Majka neprodá v Nových Zámcích svou kůži lacino !!!!

J.V. 21.9.2014

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved