Kačka pokořila na šedesátce hranici 8,00 s a v protivětru běžela 60 m za 7,99 s !!!!!!

Kačka VÁVROVÁ je v poslední době k neudržení a pokračuje ve své spanilé jízdě. Co závod to překonání nějakého osobního rekordu. Dnes běžela při okresním kole PČR poprvé šedesátku pod 8,00 s a to  se ve 14 letech povede opravdu málokomu. Dnes se jí to podařilo dokonce při protivětru, který vál na rovince o síle -0,8 m/s. Co dodat ??? Žákyně prvoročačka, která ukončila na podzim sezonu s časem 8,56 s se lepší závod od závodu, jakoby jí insporval příklad staršího kamaráda ve skupině Zdendy Stromšíka, který si šasem 10,56 s na stometrové trati, již de facto zajistil postup na Mistrovství světa juniorů ve španělské Barceloně !!!!

O vyjímečném výsledku svědčí i skutečnost, že Kačka by zvítězila i mezi děvčaty staršími  (tedy ročník 97,96), kde mimochodem zvítězila další členka naší skupiny v čase 8,25 s,Simona Sedláčková. Té ale bohužel vál vítr do protivky o síle -2,7 m/s... Kateřina by zvítězila ovšem i mezi jejími vrstevníky - kluky, a mezi těmi staršími často hodně akcelorovanými borci, kteří reprezentují na PČR své školní ústavy   a často se věnují fotbalu či hokeji, by obsadila 3. místo !!!!!

Co říci závěrem ??? Snad jen že toto 14 leté děvče obsazuje na 60 metrové trati v současnosti v žákovských  průběžných tabulkách 3. místo !!! Nevylučuji, že Kateřina, pokud v tréninku vydrží,  by příští rok mohla zaútočit i na nějaký český žákovský rekord, ať už pod širým nebem, nebo v hale... Každý kdo mne zná, ví že žákovské výsledky nepřeceňuji a v tréninku žáků jsem hodně opatrný... Je ironií osudu, že český žákovský rekord drží  z naší skupiny ve štafetě 4 x 60 m se svými kamarády časem 27,44 s i Vašek Vlček Zdeněk Stromšík je časem 6,93 českým žákovským rekordmanem v hale.....