Stromšův skvělý trénink rychlostní vytrvalosti .....

Předpověď počasí na víkend, kdy se koná MMaS v Třinci je bohužel žalostná. Má být chladno, pršet a teploty nemají přesáhnou 14 C. A když ještě k tomu zavane z 968 m vysokého Javorového vrchu nepřijemný vítr, pocitově to bude v sobotu vypadat na teploty okolo desítky. Tedy nic , co by sprinteři milovali ana chlad citlivý Zdenda už vůbec ne. 

V době, kdy máme splněný ostrý limit ČAS opravňující Stromšu startovat na MEJ v v Rieti, můžeme si dovolit luxus, závody vynechat, i když víme, že v Třinci se běhá tradičně hodně rychle. Alespoň budeme mít čas ještě trochu potrénovat, což po týdnu, kdy jsme se vrátili ze soustředění ve Španělskau a čekali nás první, pro nás velmi úspěšné starty v Olomouci a v Uherském Hradišri, jsme nemohli.

Ten dnešní dopolední trénink, proběhl za nádherného počasí a přívětivého větru v Uherském Hradišti a patřil k tomu nejlepšímu, co jsem se Zdendou na tréninku zažil. Zatímco si Vašek s Jirkou, kteří se připravují na sobtní premiérový start na půlce, šli vyběhnou v mírném tempu 8 km trasu, Zdenda s Bočou zůstali na ovále.  Na Tomáše BOČKA, který si před 3 dny utvořil nový osobní rekord na dvoustovce (22,33 s), čekalo po důkladném rozcvičení několik startů v zatáčce a pak už jen dva stodvacetimetrové úseky s 98 % intenzitou a 8 min. intervalem. Boča se úkolu zhostil na jedničku. Starty na kterých musí tvrdě pracovat mu šly na výborně a dvě stodvacítky zaběhl za suprových 12,93 a 13,05 s !!! Parádka....

To co ale předváděl Stromša při tréninku rychlostní vytrvalosti mi ale  doslova a do písmeno vyráželo dech. Zdeněk měl na programu "jen" 3 stopadesátimetrové úseky s 8 minutovým intrevalem a už při první, kterou měl jít volněji bylo jasné, že dnešní trénink bude stát za to. Opticky to vypadalo, že Zdenda téměř kluše, bez sebemenšího úsilí proťal úsek za 16,05 s. Poprosil jsem jej tedy, aby ten druhý  tzv. "prošťouchl" a  Stromša mě vzal za slovo. Zkrátím to..... Druhý měřený úsek měl hodnotu 15,56 s , ten třetí 15,42 s !!!!!! Pro tentokrát se raději v rozporu s mou povahou zdržím veškerého predikování výkonu, zejména na dvoustovce, protože, bych se to číslo bál po sobě přečíst 

Upřímně řečeno, mé časy bývají o něco rychlejší (o cca 3 desetiny) reaguji na došlap zadní nohy, ale měřím konstantně a neumačkávám se . Ono ani nebylo třeba, v jaké je Zdenda fazonce bylo viditelné pouhým okem i laikovi. A já jej v takové formě ještě neviděl !!!!

Co s tím tedy hodláme dělat. Třinec bohužel padl, ale v plánu máme Velkou cenu Brna v úterý, na stadionu Pod Palackého vrchem. Tam se na modrém mondu běhá hodně rychle také. Pokud se nestane nic mimořádného a počasí se alespoň trochu umoudří, nebudeme chybět. A z důvěrného zdroje vím, že na startu stovky by neměl chybět ani český rekordman na této trati Honza Veleba. A ten by v případě vhodných klimatických podmínek mohl Zdendu vytáhnout ke zcela mimořádnému výkonu. Oba letošní závody  běžel Stromša zatím  na čele zcela osamocen a s nulovou větrnou podporou.

"Tož" nechme se překvapit !!!! 

J.V. 9.5.2013

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved