"Valašský expres" dohnal zpoždění.....

V těchto dnech pracuje celá naše skupina v několika odlišných režimech. Vašek trénuje po zranění kvadricepsu stále ještě s určitým omezením a jeho trénink připomíná v těchto dnech spíš trénink středotratˇaře než sprintera, poněvadž při nižších intenzitách nemá žádné potíže a nechceme nic uspěchat, oba Tomášové jsou plném tréninkovém zatížení, Barunka momentálně ukrajuje své cyklodávky na dovolené v šumavských hvozdech a Zdena se Simčou pracují už ve režimu smíšeném, kdy už některé tréninky mají intenzivní charakter a jsou už zaměřeny více na kvalitu. A tak se není co divit, že si posledně jmenování a s nimi Tomáš Daněk  vyzkoušeli  včera svou formu při atletické středě, která nám posloužila jako kvalitní trenink. A s výsledkem můžeme být opravdu spokojeni.

Všichni 3 nastoupili ke startu  za ideálních klimatických podmínek na nemistrovské disciplíně - 150 m. Závod, který nám posloužil jako test rychlostní vytrvalosti dopadl výborně zejména pro Zdendu STROMŠÍKA. Ten po opatrnějším výběhu zatáčky na cílové rovince pořádně zatáhl a časem 16,41 s překonal oddílový rekord nejen dorostenecký, který časem 16,8 s držel od roku 1980 (!!) Milan Bělošek, ale i rekord absolutní, který byl již 6 let v držení dalšího vynikajícího hradištského sprintera Tomáše Chlachuly a měl hodnotu 16,3 s měřeno na ruku. Navíc jeho čas byl i nejrychlejším  časem co kdy nějaký dorostencký Moravan či Slezan běžel a Zdena včerejším časem vygumoval z rekordní listiny Moravy a Slezska jak ručně dosažený čas Pavla Pospíšila 16,2 tak i plně automaticky měřený rekord Opavana Lukáše Mila, který měl hodnotu 16,66 s !!!! Zdenda se tímto hezkým časem zařadil momentálně na 3.místo průběžných  českých tabulek. Rychleji než on běželi letos jen Jirka Vojtík 16,03 a Ruda Goetz 16,27 s !!Včerejší čas dává definitivně zapomenout na útrapy způsobené zraněním v 1. polovině roku a koreluje s časem na 200 m pod 22,00 s. Zdá se, že druhá polovina sezony, by mohla být pro nás zajímavější než ta prvá.

Na150 zaznamenala velice hezký výsledek i žákyně Simona SEDLÁČKOVÁ. Ta se zlepšuje závod od závodu, až se nestačím divit. Simča včera zaběhla 20,44 s a vylepšila svůj osobní rekord z června letošníhoroku o dalších 51 setin. Od dubna, kdy začala Simča s námi spolupracovat je to už zlepšení o 1,38 s (!!) a jsem přesvědčen, že ani včerejší výkon ještě není posledním přepisem osobního rekordu v letošním roce. Není se co divit, teprve 14. letá Simona je jednak velice poctivá v tréninku, navíc její výkonost stoupá v dospívání i díky přirozeným přírustkům a tak pokud jí vydrží dosavadní píle a přístup, mohla by v příštím roce, kdy zůstává ještě v žákovské kategorii hodně pozlobit českou žákovskou špičku. Nechme se překvapit.... :-) Mladá atletka se představila i v dálce, kde byl nejlepší hned její první pokus, ve kterém zdolala 445 cm.

Na 150 si sice nevylepšil osobní rekord Tomáš DANĚK, ale vše si vynahradil v běhu na 500 m. Zde dodržel bezezbytku pokyny trenéra, na desetinu sekundy držel předepsané mezičasy a nakonecz toho bylo výrazné vylepšení osobního rekordu o téměř 9 sekund. Tomáš se včerjším časem 1:13,10 zařadil jen necelou sekundu za letošní výkon Toma Bočka a v interních tabulkách "Atletiky s radostí" se posunul výrazně dopředu. Velice sympatický byl jeho včerejší neustrašený projev a téměř bezchybná běžecká technika, což je velkým příslibem pro výkony na jeho hlavních tratích,

Všem třem ke včerejším vylepšeným osobním maximům a Zdendovi k rekordům oddílovému, krajskému a Moravy a Slezska SRDEČNĚ GRATULUJI !!!

J.V.  28.7.2011

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved