Zdeněk STROMŠÍK se stal v Jablonci mistrem ČR  !!!

BRAVO !!! BRAVO !!!! BRAVO !!!!!! Zdeněk STROMŠÍK obhájil ve městě bižuterie  mistrovský titul z loňského roku ve svém nejlepším letošním čase, v nádherném souboji s Markem Bakalárem zaostal za svým rekordem mistrovství o 1 setinu sekundy a po dnešku se tak zařadil po bok Pavla Masláka a Václavaka Zicha, kteří mistrovký titul "22" na nejkratší distanci získali více než jednou !!!

Forma Zdeňka Stromšíka přišla v pravý čas. Již počátkem týdne bylo při tréninku zřejmé, že Zdeněk setřásl únavu z náročných tréninků z první poloviny srpna a jeho forma stoupá strmě nahoru. Otázkou jen bylo, zda tuto skutečnost dokáže zužitkovat i v nejdůležitějším závodě druhé poloviny sezony. Povedlo se a hradištský blesk si tak v letošním roce k titulu vícemistra v kategorii dospělých připsal i mistrovský titul v kategorii "22" !!!

Zdeněk vstupoval tentokrát do závodu se zdravým sebevědomím a již v rozběhu bylo cítit, že se chce poprat o zlato !! Hezkým uvolněným během s vypuštěným závěrem hladce postoupil do finále s nejlepším časem ze všech aktérů finálové osmičky 10,61 s .

Finále, které se běželo o 2 hodiny později mělo hvězdné obsazení, když na startu nechyběl 3. muž letošních českých tabulek Marek Bakalár, ve skvělé formě se prezentoval Pavel Benda z Mostu, který v rozběhu dosáhl  času 10,67 s. velký pozor jsme si museli dávat i na Patrika Šorma z USK Praha, který reprezentoval Českou republiku  v běhu na 400m a ve štafetě 4 x400 m na nedávno skončeném evropském šampionátu v Curychu a v Jablonci vylepšíl na stovce své osobní maximum na neuvěřitelných 10,66 s, velmi dobrý dojem v rozběhu dělal i Slavista Marcel Kadlec, který obhajoval stríbrnou medaili z loňského šampionátu z Ústí nad Orlicí....

Těsně před finále, kdy na stadionu by byl slyšet spadnou pověstný špendlík začalo pršet, což na severu Česka uprostřed Jizerských hor, není úkaz neobvyklý a my s ním tak trochu i počítali. To Zdendu nemohlo rozhodit. Co jej však zcela vykolelejilo byl šum z reproduktorů, které jsou umístěny za startovními bloky. V době kdy Zdeněk zakleknutý v blocích chtěl zvednutím ruky startéra na tuto skutečnost upozornit, ozval se povel startéra POZOR !! Ve střehové pozici již  atletická pravidla  nedovolují start přerušit a zanedlouho zazněl výstřel. Zdendovu rozptýlení odpovídala i mizerná startovní reakce (0,210 s )  !!! Naštěstí Zdeněk v průběhu tratě našel správný rytmus a v krásném souboji, zejména s Markem Bakalárem si doběhl  v čase 10,52 s pro vytoužené zlato, pouhopouhé 2 setiny sekundy před kladenským závodníkem !!! Zdeněk tak bezezbytku splnil svou jabloneckou misi a na Slovácko se vrací s cenným místrovským zlatým kovem !!! Hezká tečka za sezónou, která pro něj tak nešťastně začala, zraněním hned při prvním májovém startu.... VIDEO z finále

Také Kačka VÁVROVÁ se představila na nejkratší stometrové trati. Loňská úspěšná žákyně byla mezi 24 vybranými sprinterkami  benjamínkem  a mladá sprinterka byla nejmladší účastnice z celého startovního pole !!! Vždyť závodit s ní mohou ještě ženy ročníku 1992, tedy o 6 let starší, než je sprinterka z Uherského Hradiště !!! Kačka v asi nesilněji obsazené disciplíně domácího šampionátu, nezklamala a po 5 týdenním tréninkovém výpadku dosáhla v protivětru (-0,8m/s) hezkého času 12,40 s . Bohužel ten nestačil na 8 členné finále a Kačka skončila celkově na 9. místě, jako první nepostupující..... V neděli se talentovaná sprinterka představí na dvojnásobné trati a tady se chce o finále sebevědomě  poprat s dravostí mládí. Tak držme Kačce palce ať v neděli, kdy jsou nahlášeny četné dešťové srážky s citelným ochlazením naváže na dnešní skvělý Zdendův výsledek !!!

J.V. 31.8.2014

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved