Zdeněk v jabloneckém azylu.....

Třeskuté mrazy s bohatou sněhovou nadílkou sevřely v tuto chvíli celou Českou republiku. Nejen pro naši tréninkovu skupinu v nějméně vhodnou dobu, poněvadž v tomto období vrcholí závěrečná příprava před nadcházející halovou sezónou, kdy vysoké tréninkové objemy již střídá kvalita. A trénovat rychlost, ale i například rychlostní vytrvalost při teplotách hluboko pod bodem mrazu na této úrovni opravdu nelze...Africké teploty kolem 35 stupňů celsia vystřídaly kruté mrazy a dnes v Uherském Hradišti šplhala ručička teploměru k 20 stupňům pod bodem mrazu. Více jak 50 (!!) stupňový rozdíl dá organismu sportovce - atleta pořádně zabrat a my se s tím zkrátka musíme nějak vyrovnat. 

A tak se není co divit, že jsme stejně jako vloni využili možnosti tréninku v místě, kde i trenér dříve aktivně působil a zásluhou mého kolegy Martina Michalského mámě v jablonecké hale na Střelnici k závěrečné přípravě vždy ideální podmínky. Letos jsem se do Jablonce vypravil pouze se Zdeňkem STROMŠÍKEM, pro kterého je halová sezóna nejvíce důležitá. Ostatní středoškoláci se musí s domácími podmínkami na Moravě nějak poprat, poněvadž je neméně důležité, aby po novém roce navštívili i své školní ústavy, kde byly naposledy 25. listopadu....

Pro letošní halovou sezónu má Zdeněk jasně definovaný výkonnostní cíl a sice zajistit si účast na halovém Mistrovství Evropy, které se koná v termínu 3-5. března v srbském Bělehradu. Na šampionátu „starého kontinentu“ by to ale nebyla Zdeňkova premiéra !! Již před 2 lety i vybojoval účast na HME, které se konalo v pražské O2 aréně. K nominaci potřebuje zaběhnout čas 6,69 s a to je přesně hodnota Zdeňkova osobního maxima.

Letošní příprava se nám vydařila jako nikdy v minulosti, včetně závěrečné přípravy, tady v Jablonci nad Nisou, kde od středy do dneška (tj. sobota) jsme pořád ještě  trénovali dvoufázově. Zítra na Zdeňka čeká odpočinkový den a již v pondělí se postaví ke svému prvnímu letošnímu halovému startu a sice v „nafukovače“ na Strahově, kde se koná Akademické MČR.

Na Strahově běžel Zdeněk jen jednou jedinkrát a sice na žákovské Vánoční hale v prosinci roku 2009. A se žákovskou kategorií se rozloučil tedy 15 letý mladíček více než důstojně. Jako první žák české histrorie běžel šedesátku poprvé pod 7 sekund a v nádherných soubojích s Markem Bakalárem nejdříve časem 6,98 s překonal český rekord, který o hodinu později ve finále ještě o 5 setin sekundy na 6,93 s vylepšil !!!. Český halový rekord má dodnes platnost a určitě bych se nezlobil, kdyby se Zdeňkovi na Strahově vydařil i pondělní vstup do halové sezóny.

TAK DRŽTE PALCE !!!

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved