Zdeněk "Ante portas".....

Hannibal "Ante portas" - "Hannibal před branami". Toto poplašné heslo volali Římané, když se obávaný vojevůdce objevil před branami Říma. Jak z dějepravy víme, po nebezpečném přechodu Alp se slony v druhé Punské válce, nakonec na Řím, z ne zcela známých příčin, nezaútočil.... Těsně před branami finále Mistrovství Evropy zůstal i ZDENĚK STROMŠÍK. Po vynikajícím výkonu mu mezi vytouženou osmičku nakonec chyběla jedna jediná, nicotná setinka sekundy !!!

Zdeněk zaklekl do bloků přesně v 19:45 místního času společně s dalšími aktéry druhého osmičlenného finále.Po vynikající startovní reakci, běžel Zdeněk prvních 60 metrů zkrátka fantasticky a dlouho vedl.V závěru se před něj přehnala smečka sprinterů v čele s velmi dobře připraveným Italem Giovanim Galbierim, který zvítězil v čase 10, 20 s. Druhá, přímá postupová příčka patřila tmavému Holaňdanovi Paulina Hensley (10,29 s), třetí pozice patřila Francouzi Anoumanovi (10,34).

O další pozice se svedl neúprosný boj, mezi Portugalcem Nascimentem, Polákem Kopcem a naším Zdeňkem. Z něj nakonec nejlépe vyšel sprinter z Portugalska, který běžel 10, 42 s a Polák Kopec doběhl do cíle pátý v čase 10, 44 s . Tito dva také postoupili do zítřejšího finále "na čas" , poněvadž prvé semifinále bylo výrazně pomalejší než to druhé. Zdeněk doběh l v čase 10,45 s na místě 6. a v celkovém pořadí obsadí 9. místo se 7. nejrychlejším časem ze všech startujících.

Jedna jediná setinka od finále samozřejmě mrzí a tak jsme se šéftrenérem Tomášem Dvořákem zvažovali i podání protestu. Po důkladném prostudování fotografie z cílové kamery, jsme ale správně usoudili, že by byl zbytečný. Polský závodník byl v cíli skutečně o cca 3 cm dříve......

Zdeněk předvedl v semifinále výborný výkon a až přebolí zklamání, nakonec se nám to 9. místo na ME bude asi hodně  líbit. Nyní má Zdeněk 2 dny volno a v neděli se jde na štafety.

Záznam z odpoledního bloku(Zdeněk běží v samotném závěru odpoleního bloku)