Zdeněk Stromšík je v Evropě momentálně na stovce 3. evropským juniorem !!!

Klára Michalská v trojskoku v kategorii "22"  je 4. !!!

Historicky nejvyšího postavení v průběžných evropských tabulkách  do cílily dva členové sdružení ATLETIKA S RADOSTÍ  !!!! Tak jak vysoko jako nyní, ještě nikdo z mladých atletů a atletek našeho sdružení nefiguroval.

Zdeněk STROMŠÍK, který obléká dres AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště je v běhu na 100 m mezi juniory i po uplynulém víkendu na fantastickém 3. místě a co víc mezi dospělými je dokonce 21. nejrychlejším Evropanem neredukovaných tabulek !!! Malinko nás upřímně řečeno mrzí  Zdendova absence na této distanci V Hodoníně, přece jen se tam v sobotu běhalo hodně, hodně rychle. Rodák z Prešova, který hostuje v dresu AC Hodonín Adam Zavácký tu při národní lize zaběhl neskutečný slovenský rekord 10,21 s (!!!) když své osobní maximum vylepšil o 35 setin sekundy !!! Vynikající podmínky dávaly k takovým časům příležitost a lze se jen domnívat jak rychle by Zdenda v Hodoníně běžel.... Jsem si jist, že rozhodně by nechtěl prohrát, co by to mohlo znamenat, víte dobře sami.......

Zdeněk se teď bude v klidu po dva týdny připravovat na další závod, kterým by mělo být 2. kolo I. národní ligy  a sice 1. června v Třinci. Tartanový ovál Pod Javorovým vrchem bývá hodně rychlý a když bude čerstvý slovenský rekordman přitom....... Nechne se překvapit. Zdena  s trenérem upřednostnili v Hodoníně start na 200 m a pominu - li příležitost, která se nabízela na poloviční distanci, udělali dobře. Stromša vylepšil s minimální větrnou podporou (0,2 m/s) své osobní maximum o 23 setin a časem 21,46 s se zařadil na 6.místo evropských juniorských tabulek a zaběhl měkčí limit opravňující jej ke startu na MEJ v Itálii i na této distanci !!

Hodnotného osobního rekordu se  zaslouženě dočkala i trojskokanka z Jablonce nad Nisou - Klárka MICHALSKÁ. Klára minulý týden skočila v Brně při VC vynikajících 12,87 s a to jí zařadilo v kategorii "22" na fantastické 4. místo v Evropě. Škoda přeškoda, že víkendových 13,01 m na Kladně Kláře odfoukl vítr. V tuto chvíli by měla v průběžných tabulkách stejné postavení jako Zdeněk. !!! Klárka moc touží po  limitu, který by jí umožnil účast na ME 22 letých. B limit byl stanoven na 13,10 m a to už je opravdu hodně blízko, Klára natrénováno má, jako nikdy předtím a stačí to jen trefit !!!

Dva zástupci v evropském TOP TEN je bilance, která je pro naše malé sdružení skvělou vizitkou, ale Zdeněk s Klárou nejsou v žebříčku zdaleka osamoceni, i když postavení ostatních zástupců není samozřejmě již tak vysoké. 

Poprvé se v evropském žebříčku po úspěšné letošní premiéře ukázal Tomáš BOČEK. Ten zaběhl 49,95 s a v kategorii 20-22 letých se coby prvoročák nachází momentálně na 139. místě nerdukovaného pořadí, jeho skupinový kolega Václav VLČEK je zatím s časem 49,86 s o 6 příček výše, ale čas okolo 49,00 s na který Vašek rozhodně má již nyní by jej katapultoval o dobrých 70. příček neredukovaného pořadí výše. Je to stejné jako u Kláry. Jen to trefit !!!

A pro ty co něměli možnost vidět Stromšových 10,48 s z Brna na FB ještě jednou " 

 

J.V. 20.5.2013

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved