Stromša vede čaem 10,48 s český žebříček dospělých, v evropském juniorském mu patří 2. místo !!!!!!!!!! 

Veleúspěšné vystoupení má za sebou "Vlčí smečka" na VC Brna a Jihomoravského kraje !!! Ze všech výkonů, které byly včera na stadionu Pod Palackého vrchem k vidění vyčnívá supervýkon Zdendy STROMŠÍKA. Výkon, který včera na stometrové trati předvedl je natolik  mimořádný, že se k němu v průběhu zítřejšího dne vrátím v samostatném příspěvku, ale to nejpodstatnější napíši již nyní. 

Zdeněk, který si již zajistil účast na červencovém MEJ v italském Rieti , ve vou formu naznačil již v rozběhu,který suveréně vyhrál s velkým náskokem časem 10,75 s. Na něm by nebylo v jeho případě zase až tak nic mimořádného, kdyby se neběžel proti dvoumetrovému protivětru !!!  Bylo jasné, že pokud se vítr ztiší, může Zdenda ve finále, ve kterém nechyběl na startu současný český rekordman na této distanci Jan Veleba, běžet mimořádný výkon !!!

V Brně se sešla letos mimořádně silná konkurence a ze 4 rozběhů s mezinárodní účastí ,postoupilo do finále 8 kvalitních borců. Od začátku ale bylo jasné, že pozornost se bude soustředětit na běžce ve 4. a 5. dráze. Na současného českého rekordmana, rodáka z Brna a českého rekordmana Jana Velebu, který se po mnoho let v Brně připravoval pod vedením zkušeného trenéra Jiřího Sequventa a na našeho Zdendu.....

Po výstřelu si oba borci nic nedarovali, Zdenda skvěle odstartoval, v polovině trati jsem měl pocit, že do čela se snaží prodrat Honza, od 80 m , ale bylo jasné, že Stromša vyhraje. Ukrajoval metr za metrem, jako když nůž prchází máslem a nakonec proletěl cílem jako první ve fantastickém čase jako první s náskokem 8 setin sekundy před českým rekordmanem na této distanci !!!!!! Na národní, juniorský rekord Pavla Masláka mu chyběly nicotné 2 setiny sekundy !!! Nicméně Pavel při svém rekordu mohl před 4 lety v  Ostravě počítat s větrnou podporou 1,9 m/s , zatímco Zdendovi včera vítr vypomohl o hodnotě pouhých 0,6 m/s. Nesmím zapomenout že, Zdendovi vypomohl ke včerejšímu výraznému času na brněnském mondu, právě Honza Veleba a za to mu patří náš mimořádný dík !!!!

Zdenda suveréně kraluje českým nejen juniorským tabulkám, ale momentálně mu patří prvenství i mezi dospělými !!!!! V tuto chvíli má naše nepočetná skupina na sprinterských tratích hned dva lídry. Mezi žákyněmi kraluje na šedesátce s dvoudesetinovým náskokem Kateřina VÁVROVÁ, mezi dospělými na stovce - junior Zdeněk STROMŠÍK !!!! Navíc Zdendovi patří momentálně mezi evropskými juniory neskutečná druhá pozice!!!! Ale jak jsem slíbil, větší rozbor přinesu v samostatném článku !!!

Činili se i ostatní. Tomáš BOČEK využil taktéž slunečného počasi a na stometorvé trati výrazně vylepšil svůj osobní rekord. Již v rozběhu naznačil své možnosti, když v protivětru 1,4 m/s běžel solidních 11,28 s,o hodinu později pak zvítězil ve finále B výborným výsledkem 11,17 s (+1,1 m/s) !!!  Pro Boču parádní výsledek, který je velkým příslibem pro jeho výsledek na trati dvojnásobné !!!

Spokojený se z Brna vracel i Vašek VLČEK. Ten, i když ještě v nohách cítil doznívající únavu z náročné, sobotní třinecké osmistovky, běžel včera čtvrtku letos poprvé po d 50 vteřin a časem 49,89 s zaostal jen 3 setiny za svým osobním rekordem !!! Navíc o 35 minut později nastoupil ke startu dvoustovky a velmi poklidným a uvolněným  během, když moc netlačil na pilu zaběhl při protivětru 1,4 m/s velice slušných 22,77 s !!  A to že je Vašek schopen i přes pozměněnou přípravu běžet i rychle je hodně důležité pro jeho budoucí vystoupení na osmistovce, čili na trati, na kterou by se v budoucnu rád zaměřil mnohem více, než doposud....

No a probudila se alespoň do polospánku i Simča SEDLÁČKOVÁ. Ta včera na stovce zaostala časem 13,00 s jen setinu sekundy za svým osobním rekordem a v áčkovém finále obsadila hezké 4. místo, když se jí v přímém souboji podařilo poprvé porazit další vynikající hradištskou sprinterku Lenku Brázdilovou!!

Byl to pro mne hezký den, ten včerejší úterek 14.5.2013 !!! Ze Šumperku chodily od Kačky fantastické zprávy a já si málem přivodil v Brně infarkt !!! Ostatně kdo viděl na facebooku video ze včerejší finálové stovky musí mi dát za pravdu ... Upřímně řečeno, jsem rád, že jsem to přežil ve zdraví, ale my "jižani" halt už temperamentnější tak trochu jsme a emocemi nešetříme....

J.V. 15.5.2014

 

 

 

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved