V Ostravě bežel Zdeněk zadrženou stovkou za 10,49 s  a definitivně má splněný limit na ME !!!!!!!

Ve vítkovickém dresu předvedl jeden z nejrychlejších českých sprinterů současnosti Zdeněk STROMŠÍK při 1. extraligovém kole parádní vystoupení, když opět překonal ve finále běhu na 100 m, požadovaný limit nutný k účasti na ME do 22 let !!!  Ve finále silně obsazené stovky, které hned v úvodu připomínalo finále MČR našel přemožitele jen ve skvělé formě běhajícím českém rekordmanu Honzovi Velebovi.....

V Ostravě vládly v sobotu příznivé klimatické podmínky, snad jen nevyzpytatelný vítr se trochu v nových tribunách točil a jednou sprinterů a sprinterkám do zad pomáhal, někdy jim foukal přímo do tváře. Naštěstí v bězích ve kterých startoval Zdeněk  nebyl vítr žádné téma a ve finále probíhala již téměř za absolutního bezvětří (0,3 m/s).

V 11:05 nastoupil Zdeněk k rozběhu na 100 m a po nevydařeném startu proběhl kontrolovaně cílem za 10, 84 s . Postup do 6 členného finále byl povinností a Zdeněk se úkolu zhostil s přehledem. Nicméně tak hladce to tentokráte nešlo. Dvacetiletý sprinter si stěžoval na "tahnoucí zaďáky" a mezi rozběhen a finálem strávil na masérském  stole, téměř půl hodinu a vítkovický masér měl hodně práce, aby se Zdeněk vůbec mohl postavit na start. 

Šestičlenné finále pak bylo skvěle obsazeno. Na startu nechyběli všichni 3 účastníci HME v Praze: Jan Veleba, Marek Bakalár a Zdeněk. Ty doplnil 5.(!!) nejrychlejší muž letošních evropských halových tabulek ze dvoustovky  Jan Jirka (20,85), další účastník HME čtvrtkař Michal Desenský a účastník juniorského MS z Barcelony Marcel Kadlec..... Finále jako řemen.

Startovní reakce se Zdeňkovi tentokráte vydařila výrazně lépe než v rozběhu (0,146)  a v prvních 30 metrech ztrácel na Honzu Velebu jen kousek a na 50 již běžel vedle něj a zdálo se že se připravuje k ataku. Právě zhruba 40 mpřed cílem však očividně uvolnil a mě bylo jasné co se děje. V cíli mi Zdeněk potvrdil, že ho chytaly křeče do zaďáků i do lýtek, o to více dokážu ocenit jeho mazácký projev, jak doběhl do cíle. Na Honzu Velebu, který zaběhl na úvod sezony vynikajících 10,38 s to tentokrát stačit nemohlo, ale na zbytek startovního pole již ano. Zdeněk doběhl do cíle v čase 10,49 s a podruhé tak překonal požadovaný limit ČAS , opravňující jej k účasti na ME do 22 let v Estonsku. Na dalších místech doběhl Honza Jirka v novém osobním rekordu 10,55 s, Marek Bakalár byl za 10,69 s čtvrtý,pátou pozici obsadil hezkým časem 10, 74 Marcel Kadlec a finále uzavřel Michal Desenský, který zaostal za Marcelem o 2 setiny sekundy .....

Zdeněk tedy hned  při prvních dvou úvodních startech, podvakráte překonal měkčí limit ČAS, nutbý k účasti na ME a nyní již nemusí kvaltovat a stresovat se. Naopak si může nyní již závody vybírat  v optimální formě a příznivých klimatických podmínkách útočit na výkonostní cíle, které si pro letošní rok vytyčil !!

J.V. 16.5.2015

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved