ZDENĚK STROMŠÍK NOMINOVÁN NA SVĚTOVOU UNIVERZIÁDU, ANEB KDYŽ OSTRAVA HODÍ LANO !!!!!!!

Mistr České republiky v běhu na 100 m ZDENĚK STROMŠÍK si udělá další zářez na pažbě významných evropských či světových atletických podniků. Česká asociace univerzitního sportu jej nominovala společně s dalšími českými atlety vysokoškoláky na 29. Světovou univerziádu, která se koná od 19. do 30.8. v Tai-pei. Na pouhých 271 km2  čínský ostrov Tchaj-wan odletí Zdeněk  z pražské Ruzyně 18 srpna. Atletické spoutěže se pak konají od 20.-25.8.

Zdeněk pokračuje v úspěšném tažení letošní sezónou a nominace na Světovou univerziádu je toho dalším dokladem. 22 letý rodák z Poličné  se i přes svůj mladistvý věk zúčastnil již pěkné řádky významných mezinárodních akcí. V roce 2010 ještě jako dorostenec reprezentoval Českou republiku na 1. světové Olympiádě mládeže v dalekém Singapuru, v roce 2012 se zúčastnil juniorského mistrovství světa v Barceloně a rok později si privezl "bramborovou"medaili z juniorského ME v italské Rietti.  O dva roky později v roce 2015 si už zavěsil na ME do 23 let v roce 2015 na krk opravdovou medaili v hodnotě stříbra v estonském Tallinu.

Zdeněk ovšem neoblékl reprezentační dres jen v mládežnických kategoriích. V letech 2013, 2015 a 2017 reprezentoval Českou republiku v běhu na 100 m a sprinterské štafetě na Mistrovství Evropy družstev v Dublinu, Heraklionu a Lille !!!  A v roce 2015 si odbyl premiéru na halovém ME v Praze, letos mu nominace na halové ME do Bělehradu  unikla o pouhou 1 setinu sekundy a to mohlo mít na Zdeňkovu kariéru katastrofální dopad. Resortní středisko MV kam byl zařazen s ním k 31.3. 2017 vypovědělo smlouvu a v tu chvíli stál Zdeněk ze dne na den bez finančních prostředků a nezbytného zázemí k vrcholové přípravě.....

Naštěstí přišlo rychle hozené lano z ostravských Vítkovic, které se snaží Zdeňkovi vytvořit co nejlepší podmínky a velkorysý přístup ostravských funkcionářů, tak zachránil české atletice jednoho talentovaného sprintera. Zdeněk se odvděčil tím nejlepším možným způsobem. Nejen, že byl největší ostavskou oporou v ligovém týmu, který si i pro příští rok uchová extraligovou příslušnost, ale po celou dobu předváděl nejlepší výkony své atletické kariéry. Dvakrát v sezóně běžel 10,29 s, přicemž v červnu v Třinci jej ten výkon v nejsilnější možné sestavě, které může české sprinterské nebe nabídnout, včetně českého rekordmana Jana Veleby a dvojnásobného mistra Evropy Pavla Masláka dovedl k druhému mistrovskému titulu mezi seniory. Navíc se běželo za téměř absolutního bezvětří (+0,2 m/s), kdyby borcům fouklo do zad alespoň o 1m/s rychleji, přepisovala se téměř s jistotou rekordní listina...... VIDEO Z FINÁLE MČR: ZDE

 Zdeněk byl nominován i jako česká sprinterská jednička na ME družstev do Lille, kde opět nezklamal a proti papírovým předpokladům dokázal  postoupit do finále, kde vybojoval úžasné 6. místo a cenné body pro český národní tým. 

Čas 10,29 s , který je rovněž splněným entry limitem (10.35 s) EAA pro Mistrovství Evropy, které se bude příští rok konat v Berlíně, pak klade naléhavou otázku, zda vyřazení z resortního střediska 22 letého borce, který přesně před  2 lety získal medaili se štafetou na ME do 23 let, nebylo příliš unáhlené a bylo vedeno pouze odborným hlediskem. Nebýt ostravské pomoci, možná by se sprinter, který dle mého nejpevnějšího přesvědčení, zdaleka ještě nevyčerpal svůj atletický potenciál, proháněl v ledovém korytu......... A to by bylo pro českou atletiku myslím škoda.

J.V.30.7.2017

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved