Nabitý program Zdeňka STROMŠÍKA !!!

Halová sezóna vrcholí. Zdeněk STROMŠÍK absolovoval v minulém týdnu mítink v rakouském Linci, kde zaostal jen setinu za svým nejlepším letošním výsledkem a 9 setin za požadovaným minimem, které by jej posunulo k účasti na letošním halovém MS v americkém Portlandu. Na něj zaútočí v tomto týdnu hned dvakrát. Nejdříve v irském Athlone, ležící nedaleko hlavního města Dublinu, kam dnes v podvečer odlítá, v sobotu na něj čeká mítink Erdgas v německém Chennitzu. 

Startovka irského mítinku AIT GRAND PRIX se hemží stejně jako vloni kvalitními jmény. Největší sprinterskou hvězdou na startovce je zcela určitě Američan DAngelo Cherry s osobním rekordem 6,49 s (!!), který běžel v roce 2013. Letos si zatím připsal na mítinku v Toruni čas 6,64 s, ale jeho letošní časy se pohybovaly v rozpětí od 6,70 až do 6,85 s a ani tento borec jistě není neporazitelný.. K favoritům bude bezpochyby patřit i druhý z Američanů Joe Morris, který běžel rovněž minulý týden v polské Toruni a zaběhl výborných 6,56 !! Osobní rekord má z roku 2014 ještě o 2 setiny lepší. No a ve startovce najdeme i nestárnoucího Holaňdana Churandy Martinu, který letos běžel nejlépe na mítinku v Karlsruhe 6,60 s. Osobní rekord dvojnásobného mistra Evropy  a čtyřnásobného olympíjského finalisty je 6,58 na šedesátce a stovku umí tento borec za 9,91 s !!!  Výše jmenované doplní další řada kvalitních sprinterů a tak postup do 8 členného finále by byl megaúspěchem, Zdeněk se však bude chtít koncentrovat zejména na co nejlepší čas. To asi ale není žádným tajemstvím. 

V pátek se měl Zdeněk zúčastni tradičního vyhlášení "Nejlepších sportovců města Uherského Hradiště". Zdeněk v této anketě již jednou a to v roce 2013 zvítězil, vloni se musel spokojit s druhým místem za kanonýrem české fotbalové extraligy Liborem Doškem. I letos patří Zdeněk k favoritům na umístění z nejvyších, slavnostní parádu však bude muset s největší pravděpodobností oželet......... 

V sobotu má totiž Zdeněk plánovaný další z mítinků v německém Chemnitz, kde se koná již 18. ročník ERDGAS. Ke startu je přihlášeno více jak 200 závodníků z celé Evropy a krátký 2,5 hodinový program nabídne jistě řadu napínavých soubojů. V bývalém Karl Marx Stadtu se běhá tradičně rychle, tak uvidíme z jakou se bude Zdeněk vracet..... :) Každopádně DRŽTE PALCE !!!!

J.V. 16.2.2016

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved