Maribor, slabá náplast za Amsterdam....

Ke svém poslednímu mládežnickému  mezistátnímu utkání se chystá sprinter ZDEŇEK STROMŠÍK. Příští rok již totiž opustí kategorii závodníků do 22 let.... A právě ve slovinském Mariboru se tento pátek koná mezistátní čtyřutkání Česko - Polsko - Slovinsko - Maďarsko právě této věkové kategorie, kterou letošní Silvestrem Zdeněk opustí.. Za těch "mládežnických" let těch "mezistátek" zažil Zdeněk spousty a vždy patřil k hlavním oporám českého týmu.

Vůbec své první mezistátní utkání absolovoval ještě jako 15 letý žáček v Dubnici nad Váhom. Zdeněk se teprve s atletikou seznamoval a týden před tím získal na žákovských přeborech v Olomouci překvapivě svůj první mistrovský titul. Jel jsem se na něj tentkrát v roce 2009 na Slovensko podívat a chybu jsem neudělal. Zdeněk se odvděčil vítězstvím na šedesátce a zanedlouho začla naše dnes již 7 let trvající a úspěšná spolupráce. 

O rok později se Brně konalo mezistátko dorostenců a Zdeněk dokázal zvítězit v běhu na 100 i 200 metrů a také ve štafetě. V roce 2011 kvůli drobnému zranění v nominaci chyběl, ale již jako junior dokázal v roce 2012 ve slovinském Starém Gradci za pernamentního deště na stovce opět zvítězit a přínest jako finišman české reprezentace štafetový kolík do cíle jako první.

V roce 2013 se juniorské MU konalo v Praze na Strahově a situace se opakovala. Vítěz stovky = Zdeněk Stromšík, vítězná sprinterská štafeta = tým České republiky, jejímž byl Zdeněk členem.

V roce 2014 Zdeněk i přes červnové zranění stihnul červencový start MU do 22 let v Ostravě a doběhl na 3. místě a vítězství si opět připsala štafeta. 

V loňském roce se MU nekonalo, poněvadž to do 22 let se koná každé 2 roky, no a letos tedy Zdeněk míří opět do Slovinska, kde se mu před 4 lety tak dařilo.

Zdeněk do závodu vstupuje časem 10,48 s , který zaběhl hned při prvním letošním startu při extralize v Plzni. Pak u něj došlo k drobnému zranění při Zlaté tretře v Ostravě a slibně rozbíhající sezóna doznala vážných trhlin. Zatímco po Plzni jsem vůbec nepochyboval, že si Zdeněk s limitem pro Amsterdam 10,38 s lehce poradí, nakonec se do Holandska nepodíval ani jako člen reprezentační štafety, která za požadovaným limitem ČAS zaostala nakonec o 15 setin sekundy.

Ze soupeřů by mu měl v Mariboru být vážným soupeřem zejména finalista loňského evropského šampionátu v Tallinu - Polák Dominik Kopec (letos 10,43) a také český reprezentat Marcel Kadlec, který si letos v Táboře při MČR dokázal vylepšit své osobní maximum na 10,53 s, což jej v českých průběžných tabulkách řadí na 3. místo za Zdeňka a lídra sezóny Honzu Velebu....

Český reprezentační štafetový kvartet, jehož bude Zdeněk členem, pak patří společně s Poláky  k aspirantům na vítězství.

I když jsme již v plné tréninkové přípravě na druhou část sezóny, Zdeněk bude jistě chtít podat, tak jak je u něj zvykem co nejlelpší výsledek. Upřímně, ale účast na mezistátním utkání v Mariboru, je jen slabounkou náplastí, za zklamání z neúčasti na ME v holandském Amsterdamu, což byl hlavní cíl, se kterým jsme letos do sezóny vstupovali.....

J.V. 13.7.2016

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved