Zdenda vyšperkoval mistrovský titul novým PB světové úrovně  6,84 s  !!!

Na právě skončivší halový "gigant", který se konal v pražské hale Otakary Jandery bude nejlépe vzpomínat Zdeněk STROMŠÍK. Ten znovu předvedl svůj sportovní um a nesporný sprinterský talent, když vybojoval v běhu na 60 m v nádherném finále mistrovský juniorský  titul ve fantastickém čase a novém osobním rekordu. Ten má u jeho jména po včerejšku hodnotu 6,84 s !!! Ale popořádku.

Zdenda v dopoledních hodinách nastoupil nejdříve v rozběhu, ve kterém si suveréním vítězstvím vybojoval postup mezi nejlepších 8 juniorských sprinterů České republiky. Čas 6,94 s s velmi uvolněnými posledními 20 metry dával tušit, kde budou ležet jeho možnosti. Na finále ve kterém mu byl největším konkurentem a víc než důstojným soupeřem Marcel Kadlec, trénující pod odborným vedením bývalého českého rekordmana v běhu na 100 m Franty Ptáčníka, nastoupil Zdeněk maximálně koncentrovaný a odhodlán vybojovat mistrovský titul. To se mu nakonec i povedlo, když Zdenda předvedl na nejkratším sprintu fantastické představení, které bylo bezpochyby ozdobou víkendového domácího šampionátu. Po nepříliš dobré startovní reakci Zdenda neskutečně zatáhl a poté co proťal cíl jako první, časomíra se zastavila na fantastických 6,84 s !!!!! "Valašský expres" si tímto časem vylepšil osobní rekord o celých 7 setin sekundy a zařadil se mezi nejlepší světové juniorské  sprintery na této trati v průběžných letošních halových tabulkách !! (podrobnější rozbor jeho mimořádného výkonu, přineseme v příštím článku) . O tom jak moc musel o zlato Zdenda bojovat, svědčí i fakt, že stříbro bral ve vynikající formě běhající Marcel Kadlec, který taktéž výrazně posunul své osobní maximum o 8 setin a zaběhl čas 6,91 s, čil hodnotu Zdenova bývalého maxima !!!!  Šedesátka chlapců měla ve Stromovce letos fantastickou úroveň a to i v kategorii dorostu. Zde exceloval fámozní Marek Bakalár a jeho vítězný čas byl jen o setinu horší Zdendy !! Jako trenéra reprezentační štafety juniorů, která bude usilovat o start na mistrovství světa v Barceloně, mě současná forma hochů dělá samozřejmě ohromnou radost.

Zdena pak již neusiloval o double a k nedělnímu startu na 200 m nenastoupil. Důvodem byl mírný tlak v podkolení jamce, který při vběhnutí do ostrých zatáček ve Stromovce zesiloval a tak jsem upustil i od starty štafety 4 x 200 m, která měla medailové ambice, snad i zlaté. Rozhodnutí nechal Zdena na mně a já rozhodl takto.....Věřte, že to nebylo snadné, zejména vůči ostatním členům štafety, nicméně zdraví lídra usilujícího o start na MS má přednost, před zisky případných medailí na MČR. Vždyť na přípravu, která bude následovat po týdnu volna, které nás nyní čeká, nezbýva více než 9 (!!) týdnů..... Věřím, že se nám toto rozhodnutí vyplatí.

V Praze si svůj dosavadní největší individuální úspěch připsal Tomáš BOČEK, který se prezentoval na tratích 400 a 200 m. V sobotu na 400 vzaly finálové ambice za své po kolizi při vběhutí do 2. kola se Slavistou Kotkem, který šel před Boču, tak nevybíravým způsobem, že Boča málem upadl. Vojta se Bočovi po závodě sportovně omluvil, což ho ctí. Halová čtvrtka je prostě trošku divočina... O Bočově velké bojovnosti svědčí fakt, že závod nezabalil a doběhl v rozběhu nakonec na 2. místě v čase 51,46 s, který mu v konečném součtu přinesl umístění mezi nejlepšími 10. Boča skončil celkově 9. Ještě lépe se mu vedlo na dvoustovce, kde si v rozběhu vytvořil nový absolutní rekord a časem 22,96 byl prvním nepostupujícím do 5 (!!!) členného finále. Boča obsadil mezi juniory v celkovém pořadí skvělé 6. místo a vzhledem k podmínkám ve kterých trénujeme se jedná se o moc hezký výsledek. Vždyť meti nejlepšími 6 byli 4 zástupci pražských oddílů, disponující možností trénovat v hale a jeden Liberečák, pro něhož je jablonecká hala vzdálena 10 km od místa bydliště. My jsme, podobně jako většina českých atletů odsouzeni v zimních měsících trénovat bez odpovídajícího zázemí. A tak jsme také  v posledních 4 týdnech žádnou RV, rozhodující pro finální výkon na této trati ani trénovat nemohli. To při -20 C to opravdu nejde...... O to je ale Bočův nedělní výsledek cenější.

Vašek VLČEK se rozhodl pro náročnou kombinaci : 60, 400 a 200 m s cílem vybojovat alespoň jedno finále. Moc zajíců, myslivcova smrt..... Na šedesátce, kde slavil svůj triumf Zdenda mu uniklo finále jen o fous. Čas 7,25 s mohl být ještě lepší, kdyby se Václav v cíli, alespoň trošku předklonil a poté co prvních 30 metrů vedl, se "nelekl" a pokračoval v plynulosti běhu. Celkové 13. místo, ale není při jeho premiéře mezi "čistokrevnými " sprintery špatným počinem. Na čtvrtce a dvoustovce se však projevil  3  týdenní Vaškův lednový výpadek, zapříčiněný zánětem průdušek a Vaškovi v obou případech chyběla síla. Časy 51,47 resp 23,12 s a 10. a 9. místo jej nemohly uspokojit, zvláště poté, co ještě počátkem ledna, předváděl na tréninku takové ukazatele, které by musely stačit minimálně na medaili. Chtěli jsme zkrátka více a Vašek bude mít možnost v létě složit reparát a i na MČR dokázat, na co skutečně má...

Z trojlístku Barča Ohnoutková, Tomáš Daněk a Blanka Španělová mi největší radost udělala posledně jmenovaná. Ta si na šedesátce, ač úplný nováček, vylepšila na MČR osobák o 5 setin a to se cení. Tomáš toho na čtvrtce z první dráhy moc předvést nemohl, ale nasbíral alespoň cenné zkušenosti, které se tomuto poctivému atletovi budou v budoucnu moc a moc hodit. Barčino vystoupení na půlce, bohužel nepřekročilo odstín šedi posledních 3 let a úvahy o změně distance před zahájením přípravy na sezonu hlavní, tak nabraly na aktuálnosti ....

J.V. 20.2.2012

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved