Zdenda ve finále C doběhl třetí, celkově je 19. !!!!

V sobotním dopoledni nastupoval na finálový  start  Zdeněk s jasným cílem, pokusit se vylepšit svou dosavadní 22. pozici na kterou ho zařadilo nepříliš povedené vystoupení v rozbězích.  Z 8 členného pole měli 3 běžci včetně Zdendy osobní rekordy pod 10,90 s ale ve finálovém závodě se ani jeden z nich nepodíval pod hranici 11,00 s. Paradoxem je, že oba soupeře, kteří patřili k favoritům v tomto céčkovém finále Zdeněk porazil. Poradil si jak s Nizozemcem ROSARIEM, který umí už 10,84 s a zaběhl  11,73 a to stačilo jen na 6. místo,tak i s Ganboldem z Mongolska, který skončil o jedno místo lépe v čase 11,66 s, ale umí už 10,87 s. V céčkovém finále nakonec zvítězil v čase 11,17 s Diagne ze Senegalu druhý skončil Azdaba Ngawesi  za 11,43 s a jen o 2 setiny pomaleji běžel v mírném protivětru Zdeněk a obsadil 3. místo. V celkové pořadím se pak Zdenda posunul o 3. místa dopředu a celkově tedy skončil19.

V sobotní večer se pak běžely 2 finálové běhy A a B a celkové vítězství si odváží ze Singapuru skvěle připravený Jamajčan SKEEN, který zaběhl vynikajících 10,42 s , na druhém místě se pak umístil Japonec NASHIMOTO, taktéž v osobáku  10,51 s a na třetí pozici ve shodném čase se umístil vítěz evropské olympijské kvalifikace, Zdendův starý známý, Brit  BOLARINWA. Na 4. a 5. místo bylo zapotřebí běžet 10,71 na 6. 10,72 s, na 7. 10,79 a i poslední závodník finálového běhu A běžel pod 11,00 za 10,90s. V béčkovém finále pak prvních 6 závodníků předvedlo výkony pod 11,00 s a tak z tohoto úhlu pohledu se nejeví  Zdendovo umístění, apropos nejmladšího účastníka celého startovního pole, zase až tak tristní. Upřímně řečeno je to  po 8 týdenní tréninkové pauze, zapříčiněné nepříjemným zraněním asi maximum možného. Zdeněk nasbíral ohromné závodní mezínárodní zkušenosti a určitě bojoval ze všech sil, za to si bezpochyby zaslouží ocenění. Přímá konfrontace s celou světovou dorosteneckou špičkou, musela být pro 15 letého závodníka, který začal s atletikou teprve vloni na podzim, nejen velkým a ohromujícím zážitkem, ale i značnou i když nepřiznanou :-) psychickou zátěží. Pod tímto drobnohledem Zdeněk svou roli zvládl a nemusí se ze Singapuru vracet  zklamaný. Své nově nabyté zkušenosti jistě zužitkuje ve své další kariéře, aby jeho příští vystoupení se povedlo zase o něco lépe. Více se k hodnocení ze Singapuru vrátíme až po jeho příletu koncem srpna v samostatném článku, věřím, že nebude chybět i spousta fotografiíí a taktéž nějaké to video.