O medaili rozhodla lepší startovní reakce Němce Polkowského .... :(

Největšího dosavadního životního úspěchu ve své kariéře dosáhl dnes na rietském mondu sprinter Zdeněk STROMŠÍK !!!!  Mezi nejlepšími juniorskými sprintery Evropy vybojoval v protivětru -1,5 m/s časem 10,56 s nevděčné 4. místo a od bronzové medaile jej dělily nicotné 3 setiny sekundy. Právě o ty měl lepší startovní reakci Němec Polkowski, který si nakonec drtivým finišem řekl o bronz, bohužel na úkor Zdendy....I tak se ale jedná o mimořádný výsledek, vždyť český juniorský sprinter ještě v historii Česka nikdy do stovkového finále na MEJ nepostoupil ....V Rieti se to povedlo hned dvěma českým sprinterským nadějím. Ve finále totiž Zdendu doplnil ještě další skvělý český spriner Marek Bakalár, který doběhl dnes na 8. místě.... Český úspěšný sprinterský den ještě umocnila Klárka Seidlová, která ve finále stovky děvčat obsadila nečekané ale o to víc  fantastické 3. místo !!!!

Nebudu skrývat i my jsme po dosavadním průběhu soutěže doufali v cenný kov. Bohužel dnes Zdendu od něj dělily 3 setiny sekundy, které ztratil na startu v neprospěch Němce, který měl z 8 členného finále ze všech startujíících nejlepší startovní reakci (0,132 s). Zdeněk se musel spokojit s 0,163s přesto se jeho výkonu do 70 metrů nedá příliš vytknout. Bohužel v závěru tratě, kdy na něj Polkowski, zle dotíral , zkřečovatěl a toho úporný Němec v závěru tratě využil a šel před našho Zdendu.

Zvítězil zaslouženě Brit s černou barvou kůže Cijindu UJAH, který v nepříjemném protivětru dosáhl času 10,40 s , druhý skončil Bulhar Denis DIMITROV, který běžel o 6 setin pomaleji, Němec  Robert Polkowski  skončil v čase 10,53 třetí !! Čtvrtý dospurtoval Zdeněk se 12 setinovým náskokem před Švédem Hagberkem, druhý zástupce Británie Cox skončil na 6 . místě s 10,68 , 7. místo zbylo na Francouze Dutambyho 10,74 a o setinu za ním doběhl druhý český zástupce ve finále Marek Bakalár....

Dnes to bylo o fous v náš neprospěch, ale čtvrté místo mezi nejllepšími juniorskými sprintery Evropy je přece skvělé !!! Navíc v neděli začínají závody štafet a ta česká rozhodně není bez šance .....