Zdeněk STROMŠÍK - pan NEPORAZITELNÝ.........

Zdeněk STROMŠÍK potvrdil svou letošní neporazitelnost na českých atletických oválech i při MČR "22" v Ústi nad Orlicí. I přes nepříjemné střevní potíže, které jej sužovaly po 3 dny a v jednu chvíli jsme dokonce zvažovali o odstoupení ze soutěže, nenašel ani o tomto víkendu přemožitele. Ve finále pak nejenže zmobilizoval všechny síly a přesvědčivě zvítězil, ale také přepsal rekordní listinu šampionátu. Rekordní čas Pavla Masláka a Ondřeje  Bendy (10,57) vylepšil i přes nepříjemný protivítr na rovince (-1,0 m/s)  o 6 setin na 10,51 s  !!!!!

Tento šampionát, který pro naši tréninkovou skupinu znamenal vrchol podzmní části sezóny, neměl zpočátku pro nás příliš laskavý průběh. Dva dny před odjezdem musel na svou účast zapomenout na podzim  ve skvělé formě běhající Václav VLČEK. Zpočátku z nevině vypadající virózky se vyklubal zánět průdušek a nasazením antibiotik..... Velká škoda, poněvadž i průběh šampionátu ukázal, že by Vaškovi, při jeho současné formě 8 členné finále s největší pravděpodobností neuteklo.... Nyní je vůbec otázkou co s ním nemoc udělá a zda ještě na podzim bude mít možnost si zazávodit a pokusit se splnit vytyčený cíl a tím je útok na absolutní oddílový rekord na čtyřstovce...

Také Zdenda se v posledních  dnech před odjezdem necítil zdravotně nejlépe a vše vyvrcholilo v den odjezdu, který jsme naštěstí prozíravě  posunuli až na den startu. Dvě hodiny strávené  v autě nejsou žádnou katastrofou a známé domácí prostředí dalo zapomenout na zdravotní útrapy. Nejrychlejší český sprinter současnosti, ale včera v sobotu opět potvrdil , jak silný v letošní sezóně je !!!!  Při rozcvičování a posléze v samotném závodě nedal na sobě nic znát, nehledal žádné výmluvy a nakonec svou misi úspěšně zakončil. Nyní již může v klidu odpočívat, nejúspěšnější sezóna jeho dosavadní kariéry pro něj de facto, včerejším úspěšným startem, skončila. 

Zdeněk postoupil do 8 členného finále vítězstvím ve 3. rozběhu časem 10,60 s zcela suveréně a já věděl, že špatné to už nebude. Otázkou bylo, zda se Zdeněk dokáže stejně dobře připravit i na finále, které se běželo o 1 a půl hodiny později. Sluneční paprsky přidávaly na intenzitě a my zoufale vyhledávali alespoň malý kousek stínu, který by oslabennému organismu ušetřil poslední zbytky sil. 

Přesně v 15:30 nastoupilo k finále 8 borců a každý z nich se chtěl na nekorunovaného krále současného českého sprintu vytáhnout. Nakonec jejich úsilí nestačilo a Zdeněk STROMŠÍK opět suveréně a s velkým náskokem 22 setin sekundy zvítězil ve vynikajícím čase 10,51 s, beženým dokonce  v protivětru o síle 1,0 m/s !!!  Tento čas současně znemenal překonání rekordu šampionátu, který byl v držení Pavla Masláka a Ondřeje Bendy, kdy oba v minulosti dosáhli času 10,57 s !!!! Zdeněk tak letos nenašel na českých atletických oválech přemožitele a jeho série vítězství bez porážek je obdivuhodná. Držet po dobu 4 měsíců formu a téměř na požádání atakovat časy v oblasti 10,50 s není v českých podmínkách jev zcela běžný. Včera Zdeněk i přes zdravotní obtíže a protivítr běžel vynikajících 10,51 s...... Není pochyb, že pokud by byl zdráv a vítr foukal do zad byl by  i v těchto dnech schopen atakovat svůj vlastní národní rekord.....

VELKÁ GRATULACE, tentokrát nejen za předvedený výkon, který patřil k vrcholům prvního dne šampionátu, ale i za způsob s jakým se mladý sprinter vypořádal se zdravotní indispozicí !!!

J.V. 1.9.2013

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved