Veleúspěšný vstup do sezóny 2013 !!!

Vstup do sezonu se členům hradištské odnože Atletiky s radostí skutečně nebývale vydařil. Posuďte sami:

Sprinter Zdeněk STROMŠÍK, který už si de facto zajistil účast na MEJ italském Rieti vletěl do sezóny jako blesk dvěma kvalitními osobáky. Na stovce časem 10,48 s kraluje českému domácímu žebříčku nejen mezi juniory, ale i v kategorii dospělých a identická situace se odehrává i na dvoustovce kde vede časem 21,69 s !!! Nicméně čas ze stovky je přece jen o něco hodnotnější a v tuto chvíli  znamená 3. místo juniorských evropských tabulek !!!! V Česku mezi juniory běžel v historii rychleji jen loňský mistr Evropy ze čtyřstovky Pavel Maslák, který v roce 2009 zaběhl ve Vítkovicích český rekord 10,46 s. Na setinu stejného času jak Zdeněk, ale se silnější větrnou podporou docílili ještě v roce 1995 Ivan Šlehobr a v loňském roce Marek Bakalár. Český rekord je zkrátka v ohrožení a pokud se sejdou soupeři a podmínky,  mohl by padnout. Vždyť již nyní pomáhal Zdendovi v Brně vítr jen o podpoře 0,6 m/s, kdyby vál o něco více, pak by Pavlův rekord asi neoddolal...... Nejdůležitější  ale je,  jak se nám podaří načasovat formu na červencové juniorské mistroství Evropy. Stejně jako v roce 2010 při evropské kvalifikaci YOG v Moskvě by se rád Zdeněk podíval do osmičlenného finále. Ostatně právě Moskva pak otevřela Zdenovi dveře na první světovou Olympiádu mládeže, kterou  v roce 2010 pořádal atraktivní asijský Singapur !!!

Ve Zdendových stopách a na jeho úspěchy by ráda navázala nejmladší členka naší skupiny Kateřina VÁVROVÁ. Ta po úspěšné halové sezóně, kdy na trati 60 m vybojovala mistrovský titul, je neméně úspěšná i v dosavadní sezoně letní. V kategorii žaček kraluje českým žákovským tabulkám v běhu na 60 i 100 m, na stopadesátce a dvoustovce  je druhá, za českou rekordmankou Annou Kerbachovou,  a na třístovce, kterou běžela zatím jen jednou ji  k dnešnímu dni jí patří 4. pozice s nevelkým odstupem za vedoucí Kerbachovou !!! Kačka ač mladá, má za sebou i první úspěšný reprezentační start na Olympic Hopes ve Svitavách a při dobré konstalaci, by se mohla hypoteticky podívat i do holandského Utrechtu, kde se v letošním roce koná EYOF. Kačka má však ještě všechno před sebou a při její míře talentu, by jí mistrovství světa 17 letých v jihoamerickém Cali nemělo utéct. Jen tak dál Kačko, hlavně nic neuspěchat !!!! Slovy klasika: Atletika je i o trpělivém čekání .

Velmi dobře odstartoval do sezony i Vašek VLČEK. Ten zahájil sezonu zejména vynikající pětistovkou, kterou běžel v moravském rekordu Moravy a Slezska za 1:04:55 min. Tento výkon je podle maďarských tabulek taktéž vůbec jeho nejhodnotnějším osobním výkonem vůbec a Vašek si za něj připsal 919 bodů , což na stovce odpovídá času zhruba 10,88 s !!! V dalších dvou závodech pocítil ještě nakumulovanou tréninkovou únavu a také se u něj projevila zátěž z probíhající maturity, nicméně v tomto týdnu již Vašek běžel čtyřstovku vv Brně za velice solidních 49,89 s a také v Třinci za krutého počasí, po ohromně bojovném výkonu vybojoval při své premiéře na trati 800 m titul moravského vícemistra mezi muži v čase 1:59:20. Z obou časů však může letošní maturant v případě ideálnějšího rozložení tempa a vybroušené formy ještě hodně,hodně ukrojit !! V českých tabulkách mu mezi 22 letými patří na čtyřstovce v současné době místo 4., na avizované nemistrovské pětistovce za Radkem Fišerem místo druhé a premiérový čas z půlky jej rovněž zařadil na 4. místo českých průběžných tabulek v kategorii 22 letých..

Ve velice slušného sprintera dozrál Tomáš BOČEK. Léta pečlivého a poctivého tréninku přetavil hned v úvodu sezony na výkony, za které už se opravdu nemusí stydět. Na dvoustovce k dnešnímu dni dokonce kraluje českým tabulkám v kategorii 22 letých, mezi dospělými je druhý za Stromšou !!!! No a stejný výkon jej i poprvé v historii zařadil do evidovaného žebříčku all-athletics.com. V neredukovaných tabulkách U23 obsazuje Tom časem 22,33 s, nyní prvoročák lichotivou 118. pozici. Vynikající je i vylepšení Tomášova osobáku na stometrové trati. Tom jehož starty nejsou nejsilnější zbraní, již zaběhl na něj hodně dobrých 11,17 s a mám pocit, že ještě neřekl poslední slovo. Zatím mu k dnešnímu dni (17.5.2013) mezi "22" patří v českých tabulkách 3. pozice za Honzou JIrkou (11,04) a Ondrou Kuptíkem (11,11).

Simča SEDLÁČKOVÁ a Jirka BURDA zatím tak trošku z povzdálí pozorují úspěchy oněch 4, kteří vletěli do sezony jako blesk !!! Nicméně v obou případech jsem si jistý, že to nebude trvat ji příliš dlouho a oba jmenovaní se budou chtít úrovni výše  zmíněných výkonů alespoň přiblížit a přidat se ke spanilé jízdě jejich kamarádů.

J.V.17.5.2013

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved