Zdeněk STROMŠÍK akademickým mistrem ČR !!!

Jako první z naší skupiny vstoupil do atletické halové sezóny sprinter ZDENĚK STROMŠÍK.Stalo se tak v nově zrekonstruované hale na pražském Strahově a Zdeňkovi k titulu na šedesátce stačil k akademickému titulu, pro něj jen průměrný čas 6,90 s.. 

Zdeněk odjel do Prahy přímo ze závěrečného soustředění v Jablonci nad Nisou, kde strávil minulý týden. Po celou dobu ještě trénoval dvoufázově a to včetně soboty, v neděli si již užíval zaslouženého  odpočinku. I když jsme původně plánovali první start až  na víkend, který je před námi, nakonec jsme využili v době návratu na rodnou Moravu příležitosti ke startu na Strahově. Zdeněk se cítil v rozcvičování dobře výsledný čas jej však neuspokojil. Poté co se mu v posledních týdnech při tréninku starty velmi dařily, tentokrát opět zaspal a v prvních polovině závodu musel více než polovinu tratě stahovat náskok svého největšího rivala Vojty Kolarčíka reprezentující VŠ báňskou Ostrava. V cíli naměřila el. časomíra Zděňkovi čas 6,90 s , Vojta při své letošní premiéře byl o 5 setin pomalejší.  Pravdou je, že jsme doufali v zápis, alespoň o 5 setin rychlejší, ale v tomto je nejkratší sprinterská distance zrádná. Každá chyba se nekopromisně na šedesátce trestá a tak tomu bylo i včera.  Bohužel při akademickém MČR se finále neběhá, a tak jsme se museli spookojit s tímto výsledkem.

Nejlépe ve své kariéře vstoupil  Zdeněk do halové sezóny v době evropského halového šampionátu v Praze, před 2 lety. Časem 6,76 s zaostal v Jablonci  za požadovaným limitem, opravňující jej k účasti o 1 setinu sekundy. V loňském roce to byl v nové ostravské hale čas 6,88 s a například v roce 2013, kdy v létě zaběhl na stovce své současné osobní maximum 10, 32 s to byl čas 6,93 s.....

Další Zdeňkův start je plánovaný na sobotu, kde se Zdeněk představí na tradičním halovém mítinku ve  ve Vídni, o 3 dny později poběží v Ostravě.

J.V.10.1.2017

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved