Padl rekord oddílový, krajský i Moravy a Slezska !!!!

Atletický stadion v Hodoníně ukázal zástupcům naší skupiny přívětivou tvář. Ti sice měli za sebou velice náročný týden se 3 dvoufázovými tréninky, ale ideální atletické počasí, které bylo doposud v českých a moravských končinách tak vzácné, dodalo našim mladým atletům chuť do závodění. Na všech byla sice vidět ještě nakumulovaná únava, což se promítlo i do výsledků, ale závod nám posloužil jako výborný trénink RV, před rychle blížící se podzimní části sezony, která pro nás včerejškem de facto už začala.

A navíc jsme neodjížděli z Hodonína s prázdnou !!! Dařilo se zejména Zdendovi STROMŠÍKOVI. Ten měl díky zástupcům naší skupiny v Hodoníně velice dobrou konkurenci. Na start se postavili Radek ,Hrabinec, Tomáš Vondráček, Tom Boček a ze slovenské Trnavy přijel i jeden z nejlepších slovenských sprinterů Tomáš Šajbidor. Na startu šedesátky působil Zdenda ještě trošku ospalejším dojmem ale i tak čas 7,09 s patří k jeho lepšímu průměru, na stovce se mu "podařil" vskutku husarský kousek a musím poznamenat, že jsem za svých 47 let života něco obdobného jště neviděl ..... Zdenda po startovním výstřelu  se neudržel na napjatých pažích, vypadl z bloků a v prvý moment se zálo, že chce provést kotoul :-). Pak v domnění, že ulil, pozoroval se vztyčenou hlavou, klečící na všech 4 končetinách   vzdalující se soupeře. Když se nic nedělo a žádný signál k návratu od startéra nezazněl, Zdeněk jako dravé zvíře doslova vystřelil  a začal je s hrozivou ztrátou 7-8 metrů dohánět. Kdo neviděl neuvěří !!!! Zdena nakonec perfektním uvolněným během skončil za vítězným Šajbidorem druhý, před oběma sprintery naší skupiny s osobními rekordy pod 11,00 s !!!! Je mi jen líto, že toto vystoupení jsem nesnímal videokamerou, zavěsit něco takového na kanál you tube, tak měl brzy 100 tisíc shlédnutí. Jeho výsledný čas v cíli 11,45 s dává jen důvod ke spekulacím kolik by Zdeněk, který měl v nohách jako všichni ostatní skutečně náročný týden,  vlastně při normálním vývoji závodu běžel ??? Brzy se to však již dozvíme....

Na dvoustovkové trati Zdena po opatrnějším výběhu zatáčky na rovině pořádně zabral a konečně po vleklém zranění zaběhl i na této trati čas za který se nemusí stydět. Zdenda zvítězil ve svém nejlepším letošním čase 22,18 s a s přehledem se zařadil v celostátním dorosteneckých tabulkách na 2. místo za letos suveréního Marka Bakalára. Tímto časem překonal o 28 setin dorostenecký rekord krajský i oddílový, který měl od roku 2009 v držení dnes již člen naší skupiny Tomáš Vondráček.  Navíc celkovým součtem 2479 bodů překonal Zdena jedním šmahem dorostenecký  rekord Moravy a Slezska, který měl v držení od roku 1990 Tomáš Dřímal z Hodonína a za výkony 7,0 - 11,0-22,0 obdržel 2 466 bodů. Padl i mnohem starší rekord absolutní oddílový, který  roku 1973 (!!!) vytvořil současný starosta města Uherského Hradiště a předseda našeho klubu Květoslav Tichavský. Ten vybojoval časy 6,9-11,2 a 22,7 bodový zisk 2466 bodů a rekord mu vydržel do včerejšího dne předlouhých 38 let !!! Rekord je samozřejmě i novým oddílovým rekordem dorostu i Zlínského kraje.

Neztratila se ani mladinká Simona Sedláčková. I na ní  sice byla ještě byla znát únava z posledních náročných tréninků tohoto týdne, přesto dosáhla solidních výsledků když na tratích 50-60-100 m vytvořila časy 7,26-8,42 a 13,59 bodovým ziskem 2125 bodů ustanovující oddílák kategorie starších žákyň na těchto distancích. Mladinká Simča je talentem, který o sobě dá jistě brzy hodně slyšet, navíc celý příští rok zůstavá v kategorii žactva .

Méně se dařilo ostatním. Tomáš Vondráček s Radkem Hrabincem, kteří v měsíci červenci netrénovali a naopak dostali pořádně do těla v posledních 14 dnech. Oba působili shodně bez energie a síly a dosáhli na jejich možnosti podprůměrných výsledků. Tomáš Vondráček celkovým bodovým ziskem 2244 bodů nesplnil stanovený cíl vymazat z rekordní oddílové juniorské listiny autora tohoto článku a zaostal za ním o 60 bodů  Tomáš časy 7,47-11,56-23,05 skončil na 3. místě se 14 bodovým náskokem před Radkem Hrabincem, který včera v Hodoníně zaběhl 7,37-11,48-23,71 a získal 2231 bodů. V kategorii juniorů pak Tom celkově zvítězil, před dalšímTomem -  Bočkem.

Ten si připsal nejlepší výsledek na dvoustovce, když zaběhl 23,35 s , na 60 ani stovce však nijak neoslnil a časy 11,73 s a 7,62 taktéž patří k jeho horšímu průměru. I on ale měl za sebou velice náročných 8 tréninkových jednotek tohoto týdne.

Celkově však závody splnily to co jsme od nich očekávali. Posloužily jako kvalitní trénink a ukazály nám momentální stav připravenosti. Nyní už najedeme do předzávodního rytmu s mnohem menšími objemy a extenzivní formu tréninku vystřídá kvalita. Vždyť důležité závody druhé poloviny sezony již klepou na dveře !!!!

J.V. 15.5.2011

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved