Nejlepší výkon Atletiky s radostí v sezoně 2010

Do finále o nejlepší výkon sdružení Atletiky s radostí bylo nominováno 5 kandidátů. Stovka Zdendy Stromšíka, kterou letos doslova prolítl za 10,74 s, dále 591 cm Anny Rappové, 12,08 m v trojskoku Kláry Michalské a dva výkony ze třístovek - 36,15 sekundy Martina Černáka a o 6 setin pomalejší třístovka Vaška Vlčka.

Do naší ankety jste poslali celkem 317 hlasů a podle očekávání a zcela oprávněně jste vybrali za nejlepší výkon roku stovku Zdendy STROMŠÍKA, kterou prolítl poslední květnový den tohoto roku při Mistrovství Moravy a Slezska konaném ve Vítkovících za 10,74 s !!! Pomáhala mu k tomu mírná podpora větru v hodnotě 0,6 m/s. Tímto výkonem se Zdeněk zařadil na 4. místo dorosteneckých evropských tabulek a je lídrem tabulek českých. V dlouhodobých tabulkách dorostu ho tento výkon zařazuje na 6. místo a Zdeněk bude mít ještě rok na to, aby už tak skvělou pozici ještě vylepšil. Mezi dospělými sprintery se Zdeněk zařadil v českých tabulkách na nádherné 9. místo, což je na 16 letého dorostence opravdu pozoruhodný výsledek !! Zdeněk od vás získal celkem 93 hlasů.

Po celou dobu šlapal Zdendovi v anketě na paty Martin Černák. Martin je novou akvizicí jablonecké odnože a času 36,15 s dosáhl při MČR žactva v Praze, odkud si také odnesl mistrovský titul. Tento skvělý výsledek otevřel Martinovi cestu do žákovského reprezentačního družstva a při mezistátním utkání v Hodoníně zvítězil i tady a navíc jako nádherný bonus uplatnil své skvělé kvality při štafetě na 3 x 300 , která ve složení Žurovec, Černák, Svačina překonala absolutní český rekord !!! Martin získal jen o 11 hlasů méně než Zdeněk, celkem 82 hlasů. Jeho výkon je navíc 11 nejlepší třístovkou všech dob, co kdy v České republice nějaký žák běžel !!!

Václav Vlček je též českým štafetovým rekordmanem. V roce 2008 vytvořil žákovský  kvartet z Uherského Hradiště ve složení Vlček, Řezníček, Koběluš, Břustek v Olomouci  při MU český oddílový rekord časem 27,44 s a ten nebyl ani letos překonán,i když se mu letos na pár setin přiblížili chlapci z Vlašimi. V letošním roce,  zaběhl Václav týden před MČR,  třístovku v Přerově při zcela nevyhovujících podmínkách (silný protivítr 4 m/s na první stovce) za 36,21 s. Tímto časem překonal 37 let starý oddílový dorostenecký rekord Luboše Nádvorníka a třístovku letos běželi v České republice rychleji jen 4 dorostenci. Pomaleji běžel dokonce i letošní mistr republiky na čtyřstovce Patrik Šorm.... Václav získal v anketě pro sebe 43 hlasů .

Na čtvrté pozici skončila letošní mistryně rebubliky ve skoku dalekém Anna Marie Rappová. Amča byla nominována za výkon 591 cm, kterého dosáhla v pravý čas. Při MČR v Táboře v nádherném souboji s Míšou Nejedlovou ze Slavie Praha, která skočila jen o 1 cm méně. Tímto skvělým výkonem se Anna Marie zařadila mezi širší ženskou špičku České republiky a mezi ženami je na stejné pozici jako Zdenda a sice devátá. V těch dorosteneckých žebříčcích vede a její výkon by byl nejlepší i mezi letošními, až o 2 roky staršími juniorkami !!!!  Amča získala v anketě 35 hlasů.

Jen o jeden hlas méně získala další mistryně republiky z letošního roku Klárka Michalská. Vůbec skupina trenéra Martina Michalského měla letos skvělý rok. Mistrovské tituly vybojovali hned 3 svěřenci, ze 6 v té době trénujících pod jeho vedením !!!! Klárka se nominovala výkonem v trojskoku, kterého dosáhla rovněž při MČR v Táboře a za výkon 12,08 m jste tedy poslali Klárce 34 hlasů. Klárka je tímto výkon lídrem dorosteneckých tabulek a mezi ženami obsadila v sezoně 2010 - 14. pozici se ztrátou pouhopouhých 48 cm na místo 2. !!! A to je ohromná výzva pro příští rok !!!!

Ankety jsou jen ankety... Možná by jste právě vy měli názor jiný ale "Vox populi, vox Dei", čili "Hlas lidu, hlas boží". Děkujeme vám všem, že jste svým hlasem do ankety přispěli a brzy připravíme nějakou novou, další.

J.V 4.12.2010

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved