MOSKVA -  EYOT 2010 - 1.den

Zdeněk STROMŠÍK vstoupil na mezinárodní pole přímo fantasticky !!! Při svém prvním opravdu velkém závodě se nejmladšímu členu výpravy a jednomu z nejmladších účastníků největší evropské dorostenecké akce roku 2010 nerozklepala kolena a v běhu na 100 m vybojoval po mazácky zvládnutém rozběhu finále, ve kterém obsadil hodnotné 7. místo.

Ke své velké premiéře se Zdena dostavil na start stovky ve 12:10 moskevského času a už v rozběhu to měl hodně těžké.Vždyť nastoupil v rozběhu s lídrem letošních evropských dorosteneckých tabulek MUSA LAMAL JEROMEM z Velké Británie, který se může chlubit osobní rekordem 10,66 s !!! Nevím přesně jak se Zdena v tu chvíli cítil, ale to co v rozběhu předvedl byl výkon velkého mazáka. Nejen, že se zvučných jmen nezalekl a svůj rozběh v čase 10,96 s vyhrál , favorizovaného Musa Lamala z dalších bojů vyřadil, ale tímto si vybojoval i přímý postup do finále !!!! Vstup na mezinárodní pole jako HROM !! Protože jsem neměl možnost být v Moskvě přímo osobně, dovolím si ocitovat alespoň sms zprávu, kterou mi poslal v době, kdy jsem v ten moment psal jednu ze zkoušek na FTVS šéftrenér české reprezentace Tomáš DVOŘÁK. "ZDAR JERRY. ZDENDA VYHRAL ROZBEH, POSTUPUJE PRIMO DO FINALE, NEOFIKO 10,97 !!! jE TO MAZAK :-) VYSKOLIL SI BRITA JAK MALYHO KLUKA. DVORKA. Není se co divit, že po takovéto skvělé zprávě, šla má koncentrace u zkoušky úplně stranou a nejdříve jsem Tomášovi sms poděkoval s mobilem drženým pod lavicí za skvělou informaci a pak při tepu minimálně 130/ min jsem rozrušený civěl na prázdnou A4, neschopen jakkékoliv myšlenky. Jakým nedopatřením jsem zkoušku nakonec úspěšně absolovoval nevím doteťka, vždyť  jsem kvůli vypjatým emocím nemohl skoro ani dýchat......

O 7 hodin později nastupoval Zdena se 7. nejlepším časem do svého prvního velkého finále. Dle Dvořkových zpráv přece jen ohromný tlak na něj trošku  dolehl (může se někdo teprve pátnactiletému chlapci, který provozuje aktivně atletiku teprve necelý rok , vůbec divit ?) a při běhu působil z přemíry snahy trošku staženě. Nakonec obsadil pozici se kterou do finále nastupoval. Časem 11,04 skončil 7. !!!! Na jedné straně je to ohromný úspěch, na straně druhé jsme při vybojovaném finále a nabídnuté možnosti doufali ve skrytu duše trošku, trošičku víc. Postup na světovou olympiádu mládeže, která se koná v asijském Singapooru byl při krutých kritériích, kdy postupijí jen první 4 Evropani, blízko, blizoučko. Utekl nám o 3 místa a pár setin. Nakonec zvítězil druhý z Britů David BOLARINWA za 10,66 s o další pozice se trhnul neskutečný boj, druhý Němec Domogala - 10,84 o setinu za ním třetí Francouz Romain 10,85 a bramboru, ale postup na EYOF si odnesl Rus SYCHEV za 10,86 s, čas , který Zdeněk už letos běžel.......Chybělo málo, ale i tak je Zdendův postup do finále ohromným úspěchem, společně s Martinou Černochovou, sprinterkou z nedalekého Zlína, která rovněž vybojovala stovkové finále, patřili první den této akce k nejúspěšnějším členům české výpravy !!!

Za skvělou reprezentaci zaslouží Zdenda velkou gratulaci, ale závody pro něj ještě zdaleka nekončí. Dnes v podvečer nastupuje k rozběhům dvoustovky, tedy trati na které dle časů nominovaných závodníků, jsou jeho vyhlídky ještě zajímavější.  Boj o postup do finále svede nejspíše s Italem Lucou Valbonesi s osobním rekordem jen 7 setin horším než má Zdeněk !!Necháme se překvapit, jak se s tím Zdenda, náš "valašský expres" popere !!!

J.V. 22.5.2010

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved