Stromša na stovce neuspěl a jeho pouť skončila již v rozběhu...

Zdendovi se jeho prví vystoupení tady v Barceloně moc nepovedlo. V 5. rozběhu, ve kterém vál sprinterům do protivky vítr 2,3 m/s zaběhl druhý nejhorší čas sezony a bohužel skončil v poli poražených.

Zdeněk nastoupil v 5. rozběhu z 9 a troufám si říci, že jeho rozběh patřil k nejsilnějším. Bohužel druhý nejsilnější protivítr ze všech rozběhů zhatil nejenom Zdenovi , ale i osatním sprinterům tohoto běhu nejen šanci na pořádný výsledek, ale určitě i na postup z pozic, kdy se mohlo postoupit s časem. Z 5. běhu nakonec postupovali do 24 členného finále jen první dva , s časem nikdo, což pro mně bylo asi velké zklamání.Posuďte sami..

Američan Tyrrek Hill splnil roli favorita a zvítězil v čase 10,38. Celé tři desetiny za ním doběhl Kanďan Mabolade Ajomale a byl časem 10,68 s druhým postupujícím. To Alsh Tahirovi z Antugua Barbuda, stejně jako Francouzi Challus Pierre s osobnim rekordem z letošního roku 10,46 s, který dnes běžel 10,72 s zbyli oči pro pláč. Také 5. v rozběhu Edward Mateo z Panamy, který osobním rekordem 10,42 s patřil k favoritům postupu doplatil na nepříjemně silný protivítr, který provázel sprintery v 5. běhu a s časem 10,86 s rozhodně spokojený nebyl. Zklamaný byl i Zdeněk STROMŠÍK, který běžel druhý nejhorší výkon sezony 11,02 s a na postup jsme mohli zapomenout. Diváky mohutně povzbuzovaný Španěl Perez Adrian s osobním rekordem 10,62 s dopadl ještě hůře a časem 11,18 s skončil na 7. místě, Pakistánec Muhamad Sajid nakonec skončil poslední v čase 11,76 s.

Na postup z  do semifinále bylo potřeba běžet dnes minimálně 10,68, to byl právě onen 5. běh, kdy foukalo bohužel příliš silně, naopak v posledním 9. běhu se vítr utišil a měl nulovou hodnotu. Toho také sprinteři dokonale využili  a postupovali hned 4 do semifinále. Ještě 4. v pořadí Eeu Rantala, ketrý běžel 10,64 se do finále podívá.

Zdenda, který letos běžel časy 10,56-10,60-10,61-10,63-10,69 a 10,73 s rozhodně tedy  na postup mezi 24 nejlepších měl. Chtělo to jen asi lépe trefit formu a v neposlední řadě také trošku toho atletického štěstí.

Teď musíme na neúspěch rychle zapomenout a co nejdůkladněji se připravit na páteční start štafety. Naše šance i přes silnou konkurenci zejména černošských kvartetů jsou jistě větší, než v individuálních startech.