S halovou sezonou můžeme být spokojeni - jdeme správnou cestou

Halová sezóna v českých podmínkách a zvláště na Moravě je vždy tak trochou sázkou do loterie. Absence jedné,jediné atletické haly na území Moravy a Slezska je smutnou realitou i 20 let po revoluci a tak podmínky, které máme ke kvalitní přípravě jsou více než tristkní. Letos navíc ještě umocněné mrazivou zimou, ktera pokryla atletický ovál na více jak 6 týdnů nepropustnou sněhovou krustou. I tak se pokoušíme, stejně jako většina z nás, dosáhnout co nejlepšího výsledku a zpestřit si náročnou přípravu starty v hale. I přes nepříznivé okolnosti se nám podařilo dosáhnout několika velmi pozoruhodných výsledků, s kterými bych vás rád blížeji seznámil a to u každého člena skupiny zvlášť.

Halovou sezonu začal nejdříve a sice už v prosinci loňského roku Zdeněk STROMŠÍK. A začal ji víc než parádně !!! Při tradičním loučení s žákovskou kategorií na pražském Strahově překonal časem 6,93 s český žákovský halový rekord !!! To byl teda start !!! Ve stejný den v běhu na 300 m dosáhl časem 36,79 s historicky čtvrtého nejlepšího výsledku a překonal Filákův rekord Moravy a Slezska z roku 2002 !!! Počátkem ledna se Zdena zúčastnil reprezentačního soustředění v Jablonci nad Nisou, kde jsme měli možnost se kvalitně připravovat, bohužel jsme se v době chřipkových epidemií ani my nedokázali vyvarovat nepříjemného onemocnění, které nám už tak dost složitou přípravu trošku nabouralo. I přes tento handicap Zdena stabilizoval v běhu na 60 m svou výkonost v oblasti 7,10 s a vše vygradovalo při halovém MČR, kde mu titul unikl o pouhou setinu sekundy a časem 7,01 se zařadil na 6. místo historických dorosteneckých tabulek . Při svých premierách v běhu na 200 m, nepřestával tento teprve 15 letý mladík přkvapovat své okolí dosaženými časy. Nejlepšího výsledku dosáhl v pražské Stromovce ve výhodné vnější dráze, 9 dní před MČR, když časem  22,49 s stanul na 9. místě historických tabulek. Na dvoustovce pak o týden později vybojoval na MČR cenné stříbro !!!! Časy dosažené v halové sezóně jsou velkým příslibem pro sezonu hlavní a lze očekávat, že v dresu Uherského Hradiště, kam Zdena na jaro přestupuje z Valašského Meziřičí  bude  dosahovat časů na úrovni 10,85 s a na dvojnásobné trati, není nereálný čas pod 22,00 s !!!  Teď nás čekají 2 měsíce tvrdé přípravy a pak nezbývá naž začít naplňovat ambice, do nás vkládané......

Dobrou sezonu má za sebou i další člen "Atletiky s radostí" Václav VLČEK. Radost nad kvalitními výsledky kalí jen nepovedený start na MČR, který Vašek bohužel po hrubé taktické chybě prokoučoval. Škoda, bylo na medaili, snad to vyjde příště. Nejkvalitnějšího výsledku dosáhla Vašek v běhu na 400 metrů koncem ledna ve vídeňské hale Ferry Dusíka, když předvedl velice solidních 52,14 s což je jeho nový absol utní rekord a také potvrzení našeho předpokladu, že čas pod 51,00 s v létě,  je  reálný. V běhu na 60 m vylepšil Václav hned v prvním závodě svůj absolutní rekord o 9 setin a halový o setin 25 na solidních 7,44 s. Na dvoustovce se nakonec podařilo Vaškovi ve Stromovce stlačit čas pod magickou 24 a jeho nový halový osobák je i osobákem absolutním. Hodnota - 23,94 s.... Bohužel ani Václav se neubránil chřipkovému onemocnění uprostřed halové sezóny, ale s tím musíme v našich podmínkách počítat. Dosažený časy avizují dobrou výkonost v sezoně letní a my pro to uděláme maximum.

U Toma BOČKA je situace složitější. V podzimních měsících vše poctivě odtrenoval, ale v halové sezóně se s formou nepotkal. V běhu na 200 i 400 metrů sice překonal časy 24,52 s resp. 55,37 s výrazně své halové osobáky, ale Tom si přál a to zejména na čtyřstovce víc. Nezbývá než si do léta počkat a makat poctivě dál. Tomáš si také od ledna stěžoval na bolest v tříselné oblasti, která jej mohla výkonostně limitovat, osobně si ale mysím, že problém je jinde. Nyní máme celé 2 měsíce na kvalitní přípravu na léto a já věřím, že po skončení sezóny letní budeme mnohem víc spokojení než se sezonou halovou.

Naopak spokojený může být Tomáš DANĚK. Ten i přes menší tréninkové objemy výrazně vylepšil své osobáky v absolutních hodnotách v běhu na 300, 400 a zejména 800 m. Na třístovce překonalosobák z léta na 41,41 s a jsem si jist, že v létě poběží pod 40,00 s. Tom se nezalekl ani premiérové obtížné čtvrtky a dosáhl času 57,62 s, který je přibližně na úrovni loňské výkonosti Toma Bočka. A ve své hlavní disciplíně, v běhu na 800 m dosáhl Tomáš při MČR času 2:13,96 min a to je rovněž osobák absolutní a vylepšení toho halového o více jak 7 sekund. Tom má na léto dobře našlápnuto a na 800 počítám v létě s časy hluboko pod 2:10 min.

 Všichni čtyři jsounavícodhodláni ve zbývající přípravě na sobě tvrdě pracovat a své úsilí v letní sezóně bezezbytku zúročit. DRŽÍM JIM PALCE !!!!!

 

J.V. 2.3. 2010

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved