Jablonecká část Atletiky s radostí hodnotí sezonu 2014.

Na sezonu se podíváme ze dvou úhlů pohledu:


Prvním je úspěšnost andílků na nejvyšších závodech sezony což je Mistrovství republiky v příslušné kategorii.

Z tohoto pohledu je možno říci, že sezona andílků byla na medaile hodně skromná.

Jediným individuálním medailistou z Mistrovství republiky se stal při svém posledním startu v kategorii do 22 let, Vojta Truhlář v trojskoku. Na bronzovou pozici se propracoval bojovným výkonem ve velice špatném počasí a dosáhl výkonu 14,40. Pouhé čtyři centimetry za osobním rekordem. Vzhledem k počasí ve kterém probíhala soutěž to je velmi dobrý výkon.
Vojta se také účastnil na Mistrovství republiky dospělých a to jak v hale, tak venku v Ostravě. V obou případech se dostal do finále. V hale 7. místo (14,41) a venku v Ostravě 8. (14,33)
Vojta byl také velkou oporou prvoligového týmu Jablonce nad Nisou pro který nasbíral velký počet bodů.

Druhým medailistou andílků je člen juniorské štafety LIAZU Jablonec na 4x100m Vojta Karásek. Štafeta dosáhla velmi dobrý čas 42,83 což je nový oddílový rekord.

Medailisty z týmových soutěží jsou pak také členové družstev dorostenců a dorostenek: Vojta Karásek, Valeryi Hres, Kateřina Hornová a Pavla Karešová. Dorostenky se umístily v dramatickém finále na druhém místě a hoši byli nakonec po několikerém přepočítání výsledků třetí.

Druhý pohled z hlediska výkonů. Z tohoto pohledu nebyla sezona tak neúspěšná. Andílci překonali během sezony osobní rekordy ve svých disciplínách, případně v disciplínách podpůrných. Co já vnímám pozitivně je, že se dokázali zrychlit.

Jak tedy dopadla sezona pro jednotlivé andílky ?

Největšího zlepšení a asi i nejhodnotnějšího výkonu sezony dosáhl Valeryi Hres - 200 m za 22,46 (výkon se kterým jsme vstupovali do sezony 23,14). Tohoto výkonu dosáhl na konci sezony a je to pro něj velmi dobrý výsledek po sezoně, která byla poznamenána svalovým zraněním z června. Dosáhl také zlepšení maxima na 100 m ma 11,25 ovšem to s nepatrnou podporou větru. Na trati 400 byla příprava poznamenána zraněním, které Valovi nedovolilo přípravu zvláště pak ve speciální vytrvalosti. Z pohledu zrychlení jsem do další sezony optimista a věřím, že bude následovat další zlepšení osobáku na dvoustovce a na stovce.

Kačka Hornová se dokázala zlepšit na trati 100 m na současných 12,77 z původních 12.85 a to je nadějné. Vrátila se také ke skoku do dálky, kde pravidelně skákala přes 5 metrů - bohužel se moc nepotkávala s prknem... Také Kačku potkalo svalové zranění a tak druhá polovina sezony byla již jen hledáním jarní formy.

Vojta Truhlář během sezony průběžně skákal na úrovni osobního rekordu. Venku výkon 14,40 m v psím počasí je přdpokladem pro možné další zlepšení. 

Vojta Karásek dokázal vylepšit osobní rekordy na 100 i 200 m na současných 11,65 a 23,18 na dvoustovce se jedná o zlepšení o 33 setin.

Tomáš Dostrašil závodil prvním rokem na juniorských překážkách zde se mu dařilo zvláště v první polovině sezony, kdy ustanovil svůj nový juniorský rekord na slušných 15,39 snad se mu příští sezonu bude více dařit při Mistrovství republiky.

Pavla Karešová - naše běžkyně tělem i duší, naše éterická bytost. Letos se předvedla na všech běžeckých tratích a na všech si výrazně vylepšila osobní rekord. Nejhodnotějším výkonem tak nakonec bude nejspíše osobák 2:24,86 na 800 metrú z posledního závodu sezony na Slavii. Pavla běžela také velmi slušnou trojku a tak má dnes opravdu široké možnosti. Pro příští rok se nejspíše více zaměříme na naši původní osmistovku doplněnou pak tratí na 1500 m, kde tuším výrazné rezervy.

Tak sezona 2014 je za námi. Zahájili jsme přípravu na rok 2015, někteří v Tatrách někteří v Jablonci, ale o tom až v příštím článku, kde si povíme o změnách ve skupině Martyho andílků a nových členech, kteří s námi přípravu zahájili.
 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved