Za nevlídného studeného a deštivého počasí se konalo v Břeclavi Mistrovství republiky žáků.

Andílci, Kája Kořínková a Klárka Hercíková bojovali o co nejlepší umístění a mohou být spokojeni.

Klárka Hercíková byla nominována k mistrovské soutěži ve skoku o tyči. V deštivém počasí bylo opravdu velmi obtížné atakovat své nejlepší výkony. Nakonec výkon 265 cm stačil na dvanácté místo.

Kája Kořínková podruhé v rekordní štafetě

Karolína Kořínková se nominovala k oběma překážkovým běhům - jak na 100 tak na 200 metrů. Naším tajným snem byl postup do finále. Na nějaký vynikající čas nám bralo naději opravdu nepříjemné počasí. Karolína na stovce předvedla asi nejlepší svůj letošní výkon. Časem 15,12 zaostala o 4 setiny za osobním rekordem a jednu setinu za postupem do finále. Přesto, jak jsem uvedl, byla to jiná verze Karolíny, než kterou jsem sledoval v jarní části sezony. Karolína bojovná a odhodlaná, Karolína, která se nebála a byla rovnocenou soupeřkou žákovské překážkářské špičce.
Také na dvoustovce s překážkami uniklo Karolíně finále opravdu jen o pověstný chloupek. Přesto si opět vylepšila osobní rekord na současných 30,53. Na dvoustovce překážek tak letos na podzim pro Karolínu platí - co start to osobák.
Škoda jen drobné křeče v lýtku na osmé překážce, která Káje zabránila ještě intenzivněji bojovat o finálový start.

Vše si však Karolína vynahradila při štafetových bězích. V sobotu se krátká štafeta 4 x 60 m musela obejít bez zraněné Františky Rappové. Složení tak nakonec bylo: Vendy Štanclová, Kája Kořínková, Áďa Novotná a Kačka Richterová.

Už samotné složení štafety dávalo velmi výrazné šance k úspěchu. Během sobotního dne jsme ještě dokončili drilování předávek a tak na start nastupoval sebevědomý kvartet jabloneckých sprinterek. Od startu pak bylo jasné kdo bude na Mistrovství pánem. Předávky vyšly a finišmenka týmu donesla štafetový kolík do cíle na prvním místě s velkým náskokem v čase 29,73 - což byl vyrovnaný český oddílový rekord a zároveň nový rekord Mistrovství republiky !

Zajímavostí je, že český oddílový rekord již v loňském roce štafeta LIAZU jednou vyrovnala - tenkrát ve složení Milotová, Kořínková, Vokálová, Hůlková. Nyní tedy došlo k zajímavé situaci v tom, že Karolína Kořínková byla opět součástí kvartetu LIAZU, který český rekord vyrovnal podruhé. Je tak dvojnásobná spoludržitelka jednoho sprinterského rekordu.

Kája byla při chuti i při nedělní dlouhé štafetě na 4x300 m. Ta byla napínavá do posledního okamžiku. Kvarteto ve složení Fořtová, Štanclová, Kořínková a Novotná. Běželo v posledním odstartovaném běh a byla před ním výzva v podobě času 2:52,52 od štafety Frýdku Místku.
Nakonec doběhla do cíle jako finišmanka Áďa Novotná, která si doslova letěla pro svou čtvrtou medaili. Konečný čas 2:52,55 však nakonec znamenal stříbro. Bylo to trošku hořkosladké, avšak nakonec se celá štafeta mohla radovat ze stříbrných medailí.

Pro Karolínu i Klárku to bylo poslední Mistrovství v kategorii starších žákyň. Od příštího roku postupují mezi dorostenky a já věřím, že jejich kariéra půjde dále dopředu a ambicí na Mistrovství republiky nebudou jen finálová umístění.

Za foto děkujeme J. Kottasovi

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved