Zlato a bronz z MIstrovství republiky žáků !!

Kdyby mi někdo na podzim loňského roku řekl: "Valeriy - to bude bronzový běžec na Mistrovství republiky žáků v hale" , tak mu rozhodně nebudu věřit a budu ho podezírat z chorobného optimismu.

Ovšem co tento blonďáček předvedl tento víkend v Jablonecké hale to vyrazilo mnoho lidem dech.

Během půlroční přípravy na halovou sezonu se Valeriy rozhodně nešetřil a jeho přístup k treninku byl příkladný. Postupně se zlepšoval a dokazoval mi, že ve skupině rozhodně má své místo. Když včera nastupoval do svého rozběhu na 300 m byla na něm vidět velká nervozita. Vždyť to byla jeho první účast na Mistrovství republiky. Rozběh zvládl výborně a postoupil do nedělního finále. Vzhledm k tomu, že ve čtyřčleném finálovém běhu byl společně s Vojtou Karásekm bylo zřejmé, že minimálně jedna medaile by nás minout neměla ! Valeriy ji chtěl a chtěl ji tak velice že časem 39,46 zaostal za svým osobním rekordem a urval pro sebe bronz před Vojtou Karáskem, který tak na Mistrovství republiky dosáhl svého nejlepšího umístění - byť to byla jen medaile bramborová.

Tímto však naše Mladé pušky ještě skončit nechtěly - den byl ještě mladý...

Angažovali jsme do štafety dobrého sprintera Vojtu Krykorku, který se pod křídla trenéra Honzy Cikána dostal z líhně talentů - z Desné od paní Michkové.

Štafeta, kterou rozbíhal Vojta Karásek, druhý úsek běžel Vojta Krykorka a finišoval Valeriy Hres předvedla velké divadlo. Od druhého úseku se dostala bezpečně na čelo rozběhu a jejím soupeřem pak už byl jen čas - protože další soupeři běželi v dalších bězích.

Valeriy svůj finiš zvládl bravurně a přesto, že jej bolelo trošku levé tříslo, proťal cíl v čase 1:58.95. Následovaly dlouhé minuty napětí při dalších rozbězích.....

Po posledním pátém pak již mohla propuknout naše radost naplno. Naši hoši získali ve velice kvalitním čase - i vzhledem ke specifickým jabloneckým zatáčkám, Zlatou Medaili a tím i titul Mistrů republiky !!!

Pro mně velká radost a pro kluky doufám povzbuzení do další práce, které nás čeká nemálo !

Ještě jeden zástupce bojoval na Mistrovství - byl jím Ondřej Rapp. V dnešních soutěžích v dálce a výšce nevystoupil ze stínu svých posledních výkonů - svými rozběhy budil úděs mnoha přítomných a jeho skoky odpovídaly těm rozběhům. Ondra se bude muset zamyslet, zda začne více skákat nebo bude dál pokračovat ve vymýšlení.... Také přístup k tréninku bude muset Ondřej v mnohém přehodnotit.

Věřím však, že Ondra si vezme z nepovedených závodů poučení.

Všem blahopřeji a těším se na začátek přípravy ve čtvrtek.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved