Majka ŠIMLOVIČOVÁ nastupovala na dvoustovku s většímii ambicemi, než na poloviční trati. A zcela oprávněně. Její forma kulminovala a osobní rekord,, který dosáhla na MSR byl běžený v silném protivětru (24,83 s).  Nakonec průběh včerejšího závodu ukázal,, že ani Majčiny postupové ambice nebyly přehnané. Dvě třretiny závodu to vypadalo výborně. Po skvěle vyběhnuté zatáčce z 8.dráhy se Majka v polovině rovinky dělila o 3. postupové místo, bohužel  právě v ten moment ucítila prudké pichnutí v pravém hamstringu a musela výrazně zvolnit. Nakonec doběha do cíle s velkým sebezapřením na 6. pozici v čase 25,47 s a v celkovém pořadí jí bude patřit 40. pozice..... Velká škoda, poněvadž na postup do semifináe bylo zapotřebí čas 24,71 (malé q), na přímý postup v jednom ze 7 rozběhů stačil dokonce čas 24,95. Postupová šance tu určitě byla a to už nemluvím o Kateřině VÁVROVÉ, která do Cali vůbec neodcestovala, požadované minimum, které nakonec postačovalo k postupu do SF zaběhla v letošním roce již 9 x(!!).

Pokud jde  Majčin zdravotní stav, na velkou vzdálenost jde o věštění z křiš´tálové koule, nicméně z průběhu vývoje po doběhu (silná bolest, tlumená ledováním) lze se obávat , že došlo k natržení zadního stehenního svalu, které si vyžádá několikatýdenní rekonvalscenci..... Bohužel stalo se tak v nejméně vhodnou dobu, při MS a několik dnů před plánovaným odletem Majky na Evropský olympijský festival mládeže (EYOF), kam měla odletět, jen několik dnů po návratu z Cali. Pokud by se jednalo jen silný spasmus, tak tu určitě naděje je, v opačném případě bude její start bohužel vyloučen.....

O zdravotním stavu, mladé talentované slovenské sprinterky vás budeme samozřejmě po zjjištění nových skutečností informovat.

J.V. 18.7.2015

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved