Skvělá premiéra Terezy SKLENÁŘOVÉ ve vítkovickém dresu !!!!!

Nejmladší členka naší tréninkové skupiny, "vlčice" TEREZKA SKLENÁŘOVÁ vletěla do sezony jako tajfun!! V úterý si při sprinterském trojboji v Přerově vytvořila každým startem (60,100,200 m) osobní rekord, včea již v nově nafasovaném modročervenobílém dresu zase řádila v soutěži družstev Moravskoslezského kraje. 

Samotná soutěž družstev na severu Moravy je výrazně kvalitnější než tomu byla Terezka doposud zvyklá. Zatímco ve Zlínském kraji se často jednalo v mnoha disciplínách  jen o jakýsi dvojboj mezi celky Uherského Hradiště a Zlína, na severu Moravy je tomu jinak. Mezi žákyněmi do soutěže nastoupilo 11 celků, z toho Vítkovice a Opava byly schopny postavit i svá "béčka" .Zejména celky Vítkovic, Opavy, Frýdku Místku a Poruby ukazovaly sílu svých týmů nejen početně, ale i svou kvalitou.

Terezka se ale nezalekla ani síly konkurence, ani nového kolektivu ba ani se jí nerozklepala kolena v dresu prestižního klubu. Hned v úvodní disciplíně skoku dalekém, dávala najevo, že bude chtít v novém týmu hrát prim. V dálkařském sektotu se sešlo téměř 40 závodnic a bylo více než důležité si hned prvním platným pokusem zajistit finále. Přes velký nedošlap se to Terezce skokem dlouhým 502 cm mazácky povedlo. Pak nešťastný souběh disciplín 60 m a dálka, při početnosti soutěžících v dálkařském sektoru nás trochu rozhodil a v jeden čas si Tereza střídavě nazouvala a zase vyzouvala dálkařské tretry za sprinterské, tak jak se prodlužoval start šedesátky.... Nakonec to zvládla bravurně. Těsně předtím než zaklekla do bloků si skokem dlouhým 530 cm vytvořila nový osobní rekord a celkově skončila na vynikajícím 2. místě s 9 bodovým ziskem. Navíc ani tento skok nebyl odražen z prkna a byl dosažen v mírném (0,7 m/s ) protivětru !!

Šedesátku pak v 5. běhu zcela osamocena proletěla s ohromným náskokem v čase 8,18 s což jí vyneslo dělenou 3. pozici. Neméně se jí vedlo na stopadesátce, kde svůj běh Terezka taky suveréně opanovala a s větrnou podpoorou 1,9 m/s si doběhla pro svůj další osobáček 19,61 s

Bodovým součtem 22,5 bodu pak patřila k nejpilnějším bodovým sběračkám svého nového týmu, který v silné konkurenci zvítězil s 28 bodovým náskokem před ambiciozním týmem Frýdku Místku a silnými celky Poruby a Opavy..

První výsledky v sezoně pak zřetelně ukazují, jak dobře zvládla mladá vlčice složité období, kdy musela v zimních podmínkách za mnou dojíždět alespoň 1 x týdně za tréninkem do vítkovické atletické haly a většinu dalších tréninků pak absolovovat bez mé přítomnosti v Uherském Hradišti. Pro žákyni rozhodně ne ideální stav. Její poctivý přístup k tréninku, stejně jako v případě Adriany FORNŮSKOVÉ však nese první ovoce. Obě děvčata pak i úspěšně složila přijímací zkoušky na ostravské Sportovní gymnázium, přičemž výsledky testů patřila k nejlepším uchzečům a tak od září se budeme připravovat za úplně odlišných podmínek než tomu bylo letos. Už dnes ale mladá vlčice začíná pořádně vyceňovat své tesáky :)

Kompletní VÝSLEDKY: ZDE

J.V. 4.5.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved