Vše má svůj začátek a konec.....Začátek mnohdy spontánní, neplánovaný, neočekávaný.... Konec nečekaný s hořkou příchutí...

 

V posledních letech jsem na těchto stránkách touto dobou vždy přinášel nadšené a optimistické zprávy o působení Jabloneckých andílků v Tatrách. Fotky sice unavených, avšak odhodlaných atletů a atletek, kteří zde zahajovali svou cestu za úspěchy v příští sezoně.

V místních kopcích trpěli za slunečného počasí, ale mnohdy i za sněhu a sloty. Zakládající andílci a pak další a další, kteří přetavili svou dřinu v mistrovské tituly republikové medaile či reprezentační starty.
Amča Rappová - dnes lékařka působící v Londýně, Klára Michlaská - absolventka univerzity WKU v americkém Kentucky, Linda Mejstříková studentka umění, Dominik Žiška, Kačka Hornová - dnes studentka 1. lékařské fakulty, budoucí zubařka, Vojta Karásek. V poslední době pak Verča Milotová - z pohledu účasti na mezinárodní scéně nejúspěšnější členka Andílků.
Těch andílků bylo během těch 15 let mnohem více, zmiňuji zde možná ty nevýraznější osobnosti.

Bohužel život přináší i jiné zprávy než ty veskrze optimistické.
Po letošním konci některých andílků, přišla poslední nepříjemná zpráva. Verča Milotová se rozhodla, že skončí s atletikou. Dle jejich vlastních slov ji k tomuto rozhodnutí vede odpovědnost ke školním výsledkům a povinnostem. Verča si před sebe postavila smělý cíl. V budoucím životě se chce prosadit jako architektka k čemuž vede bezesporu náročné studium.

A tak jsem v letošním roce ve Vysokých Tatrách sám. Jsem zde na dovolené, kterou jsem po celý rok odkládal. Nyní si zde užívám nádherných panoramat velehor, slunce a skvělého počasí.

Po 15 letech strávených v rytmu termínové listiny, jsem se rozhodl, že ukončím své trenérské působení.
Nebudu se tak již nadále sektkávat se všemi těmi atletickými nadšenci na stadionech po celé republice. Trenérské vedení příštích atletických hvězdiček přenechávám jiným a přeju jim k tomu všem mnoho zdaru.

Jsem rád, že jsem se během těch 15 let mohl setkat s mnohými svými svěřenci, kteří můj život obohatili a dokázali mi přinést neuvěřitelně silné emoce. Jsem emoční člověk a všechny úspěchy, ale i neúspěchy mně vždy velmi zasáhly a prožíval jsem je velmi silně.

V tento okamžik již dále nejsem schopen a ani ochoten tyto emoce prožívat a proto se raději odmlčím.

Martin Michalský
Štrbské pleso, Vysoké Tatry

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved