NA "AKADEMIČKÁCH" KOMPLETNÍ SBÍRKA MEDAILÍ !!

Na Akademickém MČR, které se opět konalo v Brně pd Palackého vrchem, jsem vyslali naše dva vyšokoškoláky Štěpánku KOLÁŘOVOU a Zdeňka STROMŠÍKA. Dvoum velvyslancům Vlčí smečky stačily při 3 starty, aby jsme získali kompletní medailovou sbírku.

Pro svůj další, ale již  poslední akademický titul si doběhl po zranění na atletickou dráu vracející se Zdeněk STROMŠÍK. Ač ještě nadále bude pokračovat ve vysokoškolském studiu, věková hranice mu už nebudeme umožňovat nadále o akademické tituly bojovat. Závody , které se současně konaly jako Memoriál Josefa Seckáře, nabídly vynikající konkurenci a mužská stovka byla bezkonkurenčně nejlepší disciplínou včerejsího dne.  Na startu nechyběli takový borci jako napřiklad halový mistr světa a dvojnásobný mistr Evropy Richard Kilty (PB 6,49 -10,01-20,34), nebo  mistr Evropy do 23 let a juniorský mistr Evropy,  190 cm vysoký Brit s tmavou barvou kůže Edoburen Ojie (PB10,04-20,40)  Všem nakonec  ale ve finále vypálil rybník juniorský mistr Evropy z roku 2015 v běhu na 200 m a další rychlonohý Brit Tommy Ramdhan (10,20-20,59), který ve finále proběhl cílem za 10,33, před Edoburunem 10,39 a Bulharem Peevem, který byl v cíli ve shodném čase s Richardem Kiltym, když oba běželi shodně 10,44. Na 5. pozici za ni nimi a pro akademický titul si doběhl v čase 10,50 s Zdeněk.

Po pravdě doufali jsme na Palačáku při ideálních klimatických podmínkách v čas minimálně o 15 setin lepší, ale bohužel se tak nestalo. Problém je stále stejný a do konce sezony už s tím nijak výrazně nepohnem. Zdeněk v absolutní rychlosti, běží na dráze jak vítr, problém je že mu to vydrží jen do 60 m. Stejně jako před 3 dny při extralize i tady do poloviny tratě vede, od 60 m kdy se již zapojuje rychlostní vytrvalost výrazně ztrácí... Je ironií osudu, že v roce , kdy si překonával z plného tréninku osobní rekordy na stopadesátce, 200 i 300 metrech, mu dochází na stovce. Příčina je jasná. Za 6 týdnů Zdeněk absolovoval jen jeden jediný úseek rychlostní vytrvalosti a to o délce 80 m..... Každý současný start pojímáme jako dobrý trénink, příští týden se závodit nebude a tak zkusíme to ještě malinko zvednout, ale prostor pro nějaký velký tréinkový efekt je minimální. ... VIDEO ZE ZÁVODU: ZDE

Ve své spanilé jízdě pokračovala Štěpánka KOLÁŘOVÁ, která nejdříve na doustovce zaběhla čas 24,26, tedy o pujých 6 setinhůře, než při extraligovémkole v sobotu, kde si vytvořil nový fantastický osobní rekord. Tentokrát jí ovšem ke krásnému výkonu pomáhal vítr o nedovolené podpoře 2,8 m/s. To ovšem nemohlo nic změnit na skutečnosti, že si doběhla pro titul akademické vícemistryně, hned za českou reprezentantkou Marcelou Pírkovou.

Dačilio se jí i na stovce, kde za již v rozběhu zaběhla svůj 3. nejlepší výkon kariéry a čas 12,09 s jí zabzpečil suveréně osmičlené finále. Ve finále si o 2 desetiny pohoršila ale i tento výkon stačil ve velmi kvalitním startovním poli k hezkému bronzu na letošních Akademičkách.

Oběma našim zástupcům patří VELKÁ GRATULACE !!!