Zhodnocení celého prvního dne bych začal od konce.

Po úmorném celodenním atletickém klání jsme se všichni těšili na závěrečné štafety. Veronika Milotová je stálý člen všech sprinterských štafet LIAZu. Dalšími osobnostmi štafety pak byla Bára Hůlková, žákovská rekordmanka na 60 a 300 m Adéla Novotná a Vendula Štanclová - spoludržitelka českého rekordu žákovské štafety na 4x60.
Celá sestava se tak skládala z bývalých nebo současných držitelek českého rekordu štafety na 4x60 metrů v žákyních.

To co holky včera předvedly na ovále pražské Julisky není v oddílových šafetách zase až tak obvyklé. Pokud bych měl posat jednotlivé úseký tak stačí jen čtyři slova - úžasné, skvělé, ohromné, dechberoucí ! Stejně tak by se daly hodnotiti i předávky, které všechny snesly ty nejpřísnější kriteria.

Vítězný čas 47,06 s byl lepší o více jak sekundu druhé finišující štafety a i v juniorské kategorii by stačil o sedm desetin na zlato.

Štafeta tak byla včera vrcholem celodenního snažení.

Během dne se však odehrál i další veledůležitý moment. Start Veroniky Milotové na 400 m, byl pokračováním její cesty za úspěchem na této trati. Veronika v prvním běhu od začátku nepřipustila pochybnosti o tom, kdo postoupí do finále z prvního místa. Velice kontrolovaným výkonem v nepříznivých povětrnostních podmínkách cílovala v čase 57,34 jako první ve svém běhu a pokud mohu soudit tak pošetřila hodně sil do nedělního finále. Její výkon byl suverénní a přesvědčivý. Na finále, které přinese opravdu drsný souboj nejlepších dorosteneckých čtvrtkařek se těším.

Barunka Bradová pak dopoledne nastupovala ke svému prvnímu běhu na Mistrovství republiky. Pro ni byla samotná účast mezi nejlepšími sprinterkami velkým úspěchem. V rozběhu pak běžela standardní čas 13,28, se kterým však na postup nemophla pomýšlet. Přesto však byla Barča spokojená a věřím, že pro ni bude účast na Mistrovství dále motivací.

Klára Hercíková v soutěži tyčkařek útočila na svůj osobní rekord. Výšku 300 cm nakonec nepřekonala a tak výkonem 285 cm obsadila nakonec dělené třinácté místo.

V neděli čeká již jen Veroniku náročný den. Finále na 400 m a závěrečná štafeta na 4x400 m. Pojďme a držme Veronice v jejím snažení palce !!