Střídavé a nestálé velikonoční, jablonecké počasí nás neodradilo od soustředěného tréninkového cyklu.

Andílci využili školních prázdnin a bez omluv se všichni zúčastnili intezivního čtyřdenního tréninkového cyklu, který vyvrcholil úžasným nedělním dopoledním tréninkem tempa. Musím říci, že když jsem si plánoval objem, tréninkové prvky a zatížení na dny od čtvrtka minulého týdne do nedělního dopoledne trošku jsme se bál zda nejsem příliš velký optimista. Zahájení rychlostním tréninkem, pokračujíc přes velkou porci kopců. Následně pak koňská dávka tempa, posilovna, medicinbaly, oddychový badmintonový turnaj až po závěrečný trénink běžeckých úseků, kde jsme již pořádně utáhli šrouby. Opravdu slušná zátěž na čtyři dny. Zvládli jsme v nich 7 plnohodnotných trénikových jednotek, kterými jsme završili objemvově zaměřenou přípravu na letní sezonu.

Veronika si vylepšila osobák v hlubokém dřepu a má v nohách nejvíce kilometrů za svou kariéru

Veronika Milotová řádila bři běžeckých úsecích jak černá ruka. Ještě nikdy se nám nepodařilo během března naběhat v tempech, obecné vyrtvalosti a kopcích tolik kilometrů co letos. Tento fakt pak umocňuje také kvalita ve které uvedené úseky Veronika letos běhá ten posun je znatelný. Také v oblasti síly se dostala Verča někam jinam než v minulosti. Hluboký dřep s 80-ti kily je jejím novým osobním rekordem a myslím, že do jara zde neskončíme. A tak jediné, kde se Veronice mnoho nedařilo byly její souboje v badmintonu v rámci turnaje, kde rozhodně nehrála roli favoritky.

Klárka Hercíková uspěla v badmintonu

Klárka Hercíková vracející se po operaci kolene mně také překvapuje již prakticky bez bolestí a bez výraznějšího omezení zvládá skoro vše co ostatní ve skupině. Šokem pro mnohé pak bylo její vystoupení v badmintonovém turnaji, kde se musela sklonit před jediným soupeřem, kterým byl Vojta Truhlář. Ostatním andílkům pak uštědřila nesmlouvavou porážku. Dokonce zazněla věta predikující změnu sportu :) což doufám Klárka nemyslela vážně.

Barču Bradovou zlobí nožka avšak bojuje a běhá jak nikdy

Barča Bradová pořád trošku bojuje se bolestivým stehnem. Faktem je, že v únavě se nám stehno vždy přihlásí. Přesto Bára také odvedla velmi ve dobrou práci. Nejen v posledních čtyřech dnech, ale během celého března naběhala tolik co nikdy předtím a v kvalitách o kterých si před rokem mohlka nechat zdát. Když vyléčíme nožku tak aby nás již dále neomezovala věřím, že jaro může pro Barču znamenat úspěch.

Kája Kořínková se vrací po zranění a nemocech

Karolína Kořínková se také navrací po zraněních a nemocech jež ji sužovaly během minulé zimy. Bohužel se potýkáme trošku s dýchacími potížemi, kteréKáju trošku limitují. Na druhou stranu je silná a věřím, že jakmile se pustíme do překážek, že se bude opět cítit jako ryba ve vodě. Kája působí odhodlaně a věřím, že jí to zůstane i do finálních částí přípravy.

Páťa bude běhat čtvrtku

Patricie Janů bohužel asi již do budoucna nebude moci usilovat o zlepšování svých trojskokanských kvalit. Dlohodobě nám v tom brání potíže se zády. A tak se rozhodla, že nenechá Veroniku samotnou na trati 400 metrů a pro ligový tým bude skládáat body na čtvrtce. Věří v pokoření hranice jedné minuty a dělá oro to maximum. Upřímně mně překvapuje jak během minulých dní zvládala běžecké úseky ,které jí v minulosti přinášely dosti utrpení.

Vojta Truhlář vyhrál turnaj v badmintonu a zvládal také pro něj méně oblíbené běhání. Musím říci, že i on mně svým běháním překvapil.

Proběhlý mikrocyklus mně velmi potěšil. Celkové součty zatím lecos naznačují a kvalita úseků a vůbec jednotlivých tréninkových prostředků šla významně nahoru. Zvláště v případě Veroniky. PO zklamání z halové sezony, kde ji nemoc zabránila předvést to nejlepší co v ní bylo, přistupuje k tréninku nesmírně odpovědně a odhodlaně. Věřím, že takovýto přístup přinese úspěch.

Nyní si dáme jeden týden odpočinkový a pak znovu najedme do těžkých tréninků v nichž budeme následně pokračovat i ve španělském letovisku Lorret, kam s Veronikou letos odjíždíme za závěrečnou jarní přípravou. 

 

Verča osobák hluboký dřep 80 kg

Andílci na schodech 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved