Při krajských přeborech družstev dorostů a juniorů zahájili svou pouť sezónou Barča Bradová, karolína Kořínková a také Klárka Hercíková.

V letošním roce nastupuje Barča Bradová již za družstvo juniorek. Svou soutěžní sezónu zahájila velmi pěkným vystoupením na trati 100 metrů. V rozběhu sice trošku zaostala za očekáváním, na čase 13,40 se podepsala prvotní nervozita. Ve finále pak již Barča předvedla svůj standardní výkon a časem 13,27 vstoupila nadějně do sezóny. Věřím, že letos to bude sezona kdy se Barunka podívá pod hranici 13 vteřin.

Na dvojnásobné trati čas 27,69 sice neznamenal žádný průlom do osobních statistik, avšak je to solidní začátek. Barča zrovna dvoustovku nemiluje a tak nepovažuju tento čas za neúspěch. Jedná se o první závody sezóny a věřím, že s přibývajími dny budeme sledovat i změny v osobních rekordech.

Klárka Hercíková se účastnila dvou skokanských disciplín. Skok o tyči a výška. Ve výšce se odráží druhou nohou, než tou operovanou a tak jsme zkusili zda rehabilitace po zimní operaci je již v pořádku dokončena. Výkon 150 je standardním Klárky výkonem - důležité je, že ji neomezovalo žádné zranění. Také v tyči předvedla svůj standard, ale hlavně, NIJAK si neublížila ! :)
To považuji za úspěch a výkon 240 cm je bohusem. Klárka i Karolína Kořínková letos poprvé závodí za družstvo dorostenek, kam po žákovských letech dospěli a v této kategorii to nebudou mít vůbec lehké.

Karolína Kořínková se do sezóny rozjela poněkud vlažněji. Výkony 28,20 na dvoustovce a 13,72 nejsou žádný zázrak. Kája se však jistě bude postupně zrychlovat a věřím, že brzy se nám podaří i přechod na dorostenecké překážky.

V případě Veroniky Milotové jsme museli naše plány na zahájení sezony upravit. Zcela nečekaně se Veronice ozvala achilovka na levé noze. Ta nás donutila vynechat plánované zahájení sezony při veřejných závodech v Praze. Také první kolo družstev jsme vynechali. Pozitivní zprávou je, že bolestivost achilovky ustupuje a stav se výrazně lepší každým dnem. Předpokladem je, že Veronika by se mohla objevit na startu příští týden 13.5. při přeborech Prahy.

Takže start sezóny máme za sebou a nyní nás již dozajista čekají jen samá pozitiva a jistoty skvělých výkonů.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved