Teenegři zářili !!!!!!

Velmi vydařené závody mají za sebou členové Vlčí smečky. Ve skvělém světle se představila zejména mladá krev psovitých šelem :). Mimo Zdeňka STROMŠÍKA, který bude startovat v neděli na mítinku v německém Dortmundu, se ve vítkovické hale představila kompletní tréninková skupina. Z předvedených výkonů jsem měl neskutečnou a spontánní radost, protože lavina osobních  rekordů, zejména u mládežníků, jakoby neměla konce.... 

Dnešní hodnocení začnu u nejmladší členky naší skupiny a tou je Terezka SKLENÁŘOVÁ. O Tereze jsem vždy hovořil jako o mé první  svěřenkyni, která má pro dálku neskutečný cit. V loňském roce to bylo s přípravou, kdy obě děvčata ještě působila v Uherském Hradišti,  poněkud složitější. Holky musely často trénovat samy jen podle "papíru", sporadicky dojížděly na tréninky do Ostravy. Přesto dokázala talentovaná Tereza opustit žákovskou kategorii důstojným výkonem ve skoku dalekém - 532 cm. Po nástupu na Sporotvní gymnázium s internátním ubytováním dostal jejich tréninkový proces nový řád, dynamiku a  pravidelnost a to se hned  začalo promítat do stále lepšících se tréninkových ukazatelů. Terezka absolovovala obě soutředění ve Vysokých Tatrách i na Tenerife. V prosinci na "ostrově věčného jara " už bylo zřejmé, že své plánované maximum pro letošní rok, bude muset přehodnotit. Terezka předvedla několik velmi vydařených skoků, které letěly hodně daleko a v lednu si hned při prvním halovém startu, vylepšila osobní absolutní maximum o 6 cm. O 3 dny později na Středoškolském poháru sportovních gymnází předvedla 3 dlouhé přešlapy , ale již  o víkendu dokázala jediným platným pokusem v soutěži opět vylepšit osobní maximum na 542 cm. A těch 5 přešlapů bylo opět hodně dlouhých. Dva týdny jsme pak na tréninku pracovali na stabilizaci rozběhu a vyplatilo se....

První včerejší pokus s "žiletkovou" přesností znamenal opět vylepšení osobáku, byť o pouhý 1 cm, druhý bohužel opět poměrně velký přešlap, ale pak už to šlo jak po másle. Třetí pokus 547 cm, ve 4. pak neuvěřitelných 560 cm !!! Ale ani to Tereze ještě nestačilo, v pátém přidala dalších 7 cm, tedy 567 cm a ještě v 6. pokusu koncentrovaná "vlčice" zvládla 561 cm !!! Úžasná série a  výrazné vylepšení osobního maxima. V soutěži, kde startovaly společně kategorie dorostenek, juniorek i žen zvítězila v konkurenci 36 závodnic - dorostenka prvoročačka, navíc ve výkonu, který zcela neakcelerovanou atletku zařadil na 3. místo průběžných celostátních dorosteneckých tabulek a na  13. místo mezi českými ženami.. A věřte mi, že to je teprve začátek. Pokud Terezce vydrží dnešní vášeň pro atletiku, tak s její mírou talentu a pracovitosti o ní můžeme v budoucnu ještě hodně slyšet. 

Ještě před zahájením dálky si Terka odskočila na sprinterskou rovinku a vylepšila osobní maximum na 8,16 s, úspěšný den uzavřela dvoustovku za 26,50 s a i tento čas znamenal absolutní osobní rekord.....

Dalším teenegrem, který má neskutečný cit pro svou disciplínu je Milan ŠČIBRÁNI.  Vytáhlý a štíhlý dorostenec - prvoročák nastoupil k náročné čtyřstovce  teprve podruhé v životě !!!. A opět se prezentoval vyzrálým a troufám si napsat i "chytrým" výkonem. Milan si dokáže velmi "mazácky" rozvrhnout tempo na tratí, což je na náročné čtyřstovce z hlediska energetického krytí velmi důležité. Rozvážný začátek, na desetinu přesný mezičas na dvoustovce a mohutný finiš, kterým deklasuje své soupeře, se už stává pravidelným Milanovým rukopisem :). Včerejších 50,90 s znamená rovněž posunutí na 3. místo celostátních dorosteneckých tabulek, ale mnohem důležitější je, jakými tréninkovými prostředky  15 letý Milan tohoto výkonu dosáhl. A věřte mi, byly jeho věku velmi, velmi přiměřené. Do budoucna budeme pracovat dále zejména na rozvíjení jeho rychlostního potenciálu a i pro Milana platí to, co jsem napsal o Terezce. Pokud jej neopustí vášeň pro atletiku, čeká ho radostná atletická budoucnost. Milan pak 2 hodiny po čtyřstovce běžel ještě dvoustovku a i tady si časem 23,71 s vylepšil absolutní personální maximum !!!

No a do třetice a nemenší pozornost si zaslouží Adrianka FORNŮSKOVÁ !!! Naše ostravská "Shellynka" už netrpělivě vyhlížela, kdy poběží poprvé v hale šedesátku pod 8 sekund. Tréninkové ukazatele jasně říkaly, že to musí přijít, ale v závodě 16 letá Áda moc tlačila na pilu a běh nebyl tak uvolněný, jak u ní bývá zvyekm. Včera hned v rozběhu zle prohnala svou o 4 roky starší sparingpartnerku ze skupiny Štěpánku KOLÁŘOVOU a časem 7,91 s vylepšila halový osobák o 9 setin sekundy. Ve finále si o setinu pohoršila, ale odnesla si cenný skalp dvojnásobné juniorské mistryně ČR Agátky Kolingerové a také Majky ŠIMLOVIČOVÉ

Skvělou a stoupající formu pak prezentovala i na dvoustovce, kde absolutní maximum vylepšila o 3 desetiny na velmi solidních 25,68 s , což ji rovněž zařadilo na 3. místo dorosteneckých průběžných tabulek. 

Asi bych špatně skrýval, že práce s takto nadšenými, oddanými, chytrými, ale i úspěšnými teenegři mě velmi baví a je skvělé, že Vlčí smečka mimo velmi zkušenýcch a  úspěšných atletů - dospěláků disponuje i mladou krví a myslí na svou budoucnost.

Dnes jsem se více rozepsal o našich "mladých", ale bylo by velmi nespravedlivé zapomenout na jejich starší kamarády. Tak dnes vyjímečně jen telegraficky :). Velmi hezkými dvěma šedesákami se prezentovala Štěpánka KOLÁŘOVÁ. 7,87 a 7,84 s jsou na úvod solidní časy, bohužel ze startu dvoustovky, na kterou si Štěpánka hodně věřila, nakonec sešlo, protože si začla stěžovat na táhnutí v hamstringu a tak jsme nechtěli nic riskovat.

Na čtyřstovce zvítězil a letos poprvé pod 50 sekundovou hranici běžel zkušený David CÉSAR, který si časem 49,66 s po nevydařeném víkendu ve Vídni spravil náladu.

Ze zimního spánku se probouzí Honza VÁCHA. Na včerejších 7,03 s na šedesátce a 22,44 s na dvoustovce se přece jen už lépe dívá, než na časy, kterými se prezentoval doposud. I na Honzově projevu je vidět, jak je den ode dne vyběhanější a brzy to bude ještě rychlejší.

A nakonec z plné trénikové přípravy si odskočila na start šedesátky Majuška ŠIMLOVIČOVÁ, která letos halovou sezonu zcela vynechá. Čas 7,99 s byl milým překvapením a cca o 2 desetiny rychlejší, než jsme očekávali.

Takže pro tentokráte dobrá práce Vlčáci a jen tak dál !!!!

J.V. 25.1.2019

 

 

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved