Veřejky nezklamaly....

Domácí halová atletická sezóna se přehoupla do své druhé poloviny a současně již finišuje ke svému cíli. Vždyť závodů na atletické scéně už v Čechách ani na Moravě není nazbyt. Většinu členů Vlčí smečky už čeká de facto jen MČR v druhé polovině února a bude po halové sezóně..... A tak všichni rádi využili možnosti závodit na ostravských "veřejkách", které ovšem byly vyšperkovány kvalitní zahraniční účastí, převážně ze sousedního Polska a Slovenska.

Někteří se představili i na tratích, kde je běžně nevídáme a určitě zanechali pozitivní dojem. Takovým příkladem je i Honza VÁCHA, který si u skeptického trenéra prosadil svou účast v běhu na 400 m s cílem běžet pod 51 sekundovou hranici. To se mu povedlo dokonale a Honza vyhrál v sázce s trenérem nejen láhev sektu, kterou si bude moci vypít po skončení halové sezóny, ale získal i respekt přítomných, poněvadž málo kdo tušil, jak to Hazzy zvládne. Kdo čekal jeho "umírání" na cílové rovince byl zklamán. Honza si dokonale podle instrukcí rozvrhl tempo, dvoustovkový mezičas zaběhl se setinovou přesností, udržel předepsané tempo i na třístovce a v posledních 100 m ztratil oproti průměru prvních 3. stovek jen oněch čítankových 10 %. Odměnou mu byl solidní čas 50,81 s a nezapomenutelné pocity v cíli, které zažije jen ten, který má odvahu na tuto náročnou distanci nastoupit...

Se stejným odhoodláním a zaujetím  nastoupila na stejné trati i Adrianka FORNŮSKOVÁ. Ano i drobná Adriana se dobrovolně přihlásila ke startu k této náročné atletické disciplíně a i ona sizaslouží pochvalu. Cíl běžet pod 60 sekundovou hranici, který si sama vytyčila, sice o malý fous (38 setin) nesplnila, ale první čtvrtka za 60,38 s je rozhodně hezkým výsledkem. Ještě více než výsledný čas, je ale zjištění, že sprinteři a sprinterky naší tréninkové skupiny, nejsou žádnými "skleníkovými atlety" a že přijímají i nové a náročné výzvy. Zcela určitě se jim při příštím startu dvoustovky nebude zdát trať až tak dlouhá.... :)

To Štěpánka KOLÁŘOVÁ má se čtvrtkou už poměrně velké zkušenosti, které včera také zužitkovala. Tentokrát nepřepálila začátek (200 m 27,18 s), třístovku protínala za 41,5 sekundy a i když v posledních rovince jí přece už jen trochu  síly došly, cíl proťala v čase 57,45 s což je její nové halové osobní maximum. Ve vyhecovanějším závodě, ale  může Štěpánka z tohoto času ještě pořádný kus ukrojit... O hodinu a půl později se zdravě namotivovaná Štěpánka postavila na start dvoustovky a byl  toho moc hezký čas a nejlepší výkon sezony, jen desetinu za jejím absolutním osobním maximem. Časem 24,89 s se zařadila v celostátních ženských průběžných tabulkách na 13. místo, setinu za Agátu Kolingrovou a 4 setiny před Terku Vokálovou. Škoda, že temínovka nenabízí více možností k závodění, Štěpánčina forma graduje a ráda by si svou připravenost před MČR, které se koná již za 10 dnů, ještě ráda vyzkoušela.

Už si pomalu zvykáme, že Terezka SKLENÁŘOVÁ svůj každý letošní start vyšperkuje osobním rekordem.Nejinak tomu bylo i včera, ovšem ne v dálkařské sektoru, ale na ovále. Na šedesátce zaběhla 8,13 s a  i tento čas je zkreslený nepříliš dobrým startem, na kterém ještě musíme zapracovat. Na druhé straně se jí, přece jen daří už lépe, než tomu bylo v minulosti, což se promítlo včera i do solidního výsledku.  Na dvoustovce už start tak dominantní roli, jako na šedesátce, nehraje a Terka si je této skutečnosti dobře vědoma. Včera se vyhecovala k velmi solidnímu času 26,33 s, což je rovněž absolutní osobní maximum a fascinující byla i skutečnost, jak se vypořádala s talentovanou Aničkou Cagašovou, její velkou rivalkou z žákovské kategorie, která se pyšní letošními osobáky  z haly 150 m 18,76 s a 300 m 39,88 s ....... Cenný sklap, který jistě nalije talentované atletce sebevědomí do žil i na běžeckém ovále...

MIlan ŠČIBRÁNI si tentokrát od čtvrtky odpočinul a nastoupil na sprinterských tratích 60 a 200 m. Na šedesátce se mu rovněž vůbec nepovedl start a to se na tak rátké distanci trestá. Čas 7,68 s byl pro nás oba zklamáním. Mnohem lépe se mu vedlo na dvoustovce, kde se dokázal ze druhé dráhy se přiblížit osobnímu maximu na 4 setiny. Čas 23,75 s je z nevýhodné vnitřní dráhy  dobrý a Milan bude bezpochyby v létě útočit na hranici 23 sekund. O co rychlejší bude, o to se mu bude komfroněji běžet na jeho hlavní disciplíně, kterou i do budoucna bude čtyřstovka. Na speciální trénink na této distanci má ale stále ještě 15 letý dorosenec dostatek času :)

J.V. 6.2.2019

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved