Od limitu MS dělila Zdeňka STROMŠÍKA šířka ušního boltce......

Jedna setina sekundy, přesněji jen 3,6 tisíciny sekundy dělily ZDEŇKA STROMŠÍKA od limitu, který by jej opravňoval k účasti na MS v Birminghamu. Zdeněk ve vítkovické aréně opět předvedl 2 fantastické běhy. Již v rozběhu si vyrovnal svůj osobní rekord, když letos běžel již potřetí 6,66 s a kdekdo jej z magické trojice čísel, podezříval, že uzavřel pakt s ďáblem... O hodinu a půl později vzaly tyto spekulace za své, když Zdeněk svůj osobní rekord vylepšil na vynikajícíích 6,64 s (!!!).

Ta oficiální setinka samozřejmě hodně mrzí, nicméně Zdeněk se tímto časem zařadil v letošní sezóně mezi nejrychlejší evropské sprintery současnosti a v redukovaných světových tabullkách zaujímá místo v první 30 !!!! Tak vysoké postavení v kategorii dospělých, jako v letošní sezóně Zdeněk ještě nikdy neměl a to podstatné je, že se nejedná o žádný náhodilý úlet. Vždyť bilance letošních pěti nejrychlejších časů Zdeňkovi kariéry je opravdu úctyhodná: 6,63-6,66-6,66-6,66-6,69 !!!!  V dlouhodobých historických tabulkách se Zdeněk včerejším časem zařadil na 5. místo za Františka Ptáčníka (6,58 s) , Iva Krska (6,59 s), Jirku Hudce (6,61) Dominika Záleského (6,61s), Jiřího Valíka (6,63), ale již před takové borce jakými jsou Honza Veleba (6,65), Pavel Maslák (6,65), Libor Žilka (6,66). Jedná se samozřejmě také o znovuvylepšení oddílového vítkovického rekordu, který až do letošní sezóny držel neuvěřitelných 30 let časem 6,67 s Ivo Pištěk !!!

Z Ostravy se Zdeněk přesune již dnes do rakouského Lince. Bude se jednat o jeho poslední závod, před MČR v Praze. Na linecké dráze, kde se koná mezinárodní mítink se Zdeňkovi tradičně daří. V roce 2015 zde dokázal v silné konkurenci zvítězit  časem 6,69 s(!!) a tato hodnota vyýkonu, byla až do letoška, hodnotou jeho osobního maxima. Konkurence bude v rakouské metropoli víc něž dobrá. Mimo halového vícemistra Evropy Jána Volka, by do starovních bloků měli zaklknout i další dva nejrychlejší Češi Dominik Záleský a Honza Veleba, které doplní mimojiné Jamajčan Ryan Shields PB 6,56 s, letos zatím v Mondeville 6,68 nebo další rodilý Jamajčan, ale  v tureckém dresu Emir Zafre Barnes (PB 6,60 s), který včera v Madridu doběhl na medailové pozici v jeho nejlepším letošním výkonu 6,65... Z takové kvalitní konkurence při současné Zdeňkově formě, by se mohlo urodit něco mimořádného :) Tak DRŽTE PALCE !!!

Zdendův včerejší mimořádný výsledek si zaslouží samozřejmě širší rozbor, ale k tomu se vrátímě později v samostatném článku. Nyní, alespoň ve stručnosti, kdo další z Vlčí smečky mi udělal ještě radost. 

Moc se mi líbila na čtyřstoce Štěpánka KOLÁŘOVÁ, která si vylepšila své halové personální maximum z Vídně o 2(!!) sekundy a moc hezký souboj s Veronikou Milotovou zvládla velmi dobře i takticky. Čas 57,47 s zařadil Štěpánku na 4. pozici juniorských průběžných tabulek, jen 15 setin za medailovou pozicí, což je dobrá výchozí pozice na léto.

Potěšila mne i Majka ŠIMLOVIČOVÁ, která se konečně utrhla i na šedesátce, kde předvedla druhý nejlepší výsledek své kariéry 7,82 s a také na dvoustovce se jí vedlo mnohem lépe, než před 2 týdny ve Vídni  Letošním sezónním maximem 25,43 s , desetinu za halovým PB, však ještě neřekla určitě poslední slovo.

Honza VÁCHA běžel v rozběhu slušných 7,03 s ve finále však bohužel ulil. Škoda vypadal dobře a mohl útočit na osobní maximum, za kterým jen těsně zaostal na dvoustovce, když letos již podruhé zaběhl na setinu shodný čas 22,37 s..

U Kačky VÁVROVÉ je více něž u kohokoliv jiného vidět jak se na ní podepsala 2 týdenní, lednová viróza. Na šedesátce sice potěšila vítězstvím nad slovenskou reprezentantkou Janou Veldákovou, ale čas 7,70 s a zejména  odstup od Jany Slaninové, se kterou vloni sváděla zcela rovnocenné souboje, je na hony vzdálen našim představám, které jsem si po návratu z vydařeného soustředění v Jižní Africe vysnívali. Na dvoustovce je to znát ještě více a sprinterka s halovým osobákem 24,12 s se včera musela spokojit s časem téměř o sekundu horším.... Čas 25,11 s rozhodně neodpovídá vynaloženým prostředkům a koneckoncům ani tréninkovému úsilí mladé atletky. Škoda po prvním lednových startech to vypadalalo mnohém víc nadějněji.Kačka sice často  umí překvapit, ale  v hale už moc času nezbývá....

Naopak velikou radost mi udělal benjamínek naší skupiny Terezka SKLENÁŘOVÁ, která se konečně odrazila v dálce z prkna a byl z toho výkon, konečně přes 5 metrů - 516 cm !!! Přesto se jednalo o nejméně povedený pokus ze všech 6. Ten první s malým přešlapem byl o hodně dál a já se jen usmívám pod vousy, protože až to jednou Terezka opravdu strefí, tak asi mnozí zažijí moment překvapení. Já ne, protože vím své :) Tak jak tak včera v dálkařské sektoru se Terezka této mé představě už přece jen víc přiblížila.

I z druhého "kuřátka" naší skupiny Adrianky FORŮSKOVÉ  jsem měl radost. Ádě která rovněž po celý prosinec a pak znovu v lednu bojovala s nemocí se vrací rychlostní forma a včera opět vylepšila své osobní halové maximum na 8,04 s a k pokoření 8 hranice už jí chybí jen kousek.... Včera už to byl od Ády výkon na který jsme u ní byli zvyklí na podzim a určitě jí nalije do žil nové sebevědomí. Na dobře rozběhlé dvoustovce jí trochu došlo v závěru , ale čas 26,66 s je  vzhledem k okolnostem dobrý.

Na osobák na dvoustovce chtěl útočit i David CÉSAR, který se připravuje na sobotní start na čtvrtce ve Vídni. Časem 22,79 s za ním zaostal jen 2 setiny a do haly Ferry Dusika může odjet s klidnou myslí :)

Tak to bylo to nejpodstatnější ze včerejška, vrcholem celých závodů byl samozřejmě výkon Zdeňka STROMŠÍKA: Ten se mnou a Kačkou Vávrovou, kterou doplní Marcela Pírková odjede do Linze, kde se ještě v podvečer stihneme nejen ubytovat, ale i rozcvičit. A v sobotu budeme připraveni opět na značkách, abychom mohli dělat radost nejen sobě, ale i té záplavě symaptizantů, kterým i tomto formou děkuji za zápavu gratulací ke včerejšímu  Zdendově výkonu. Ještě jednou moc díky, budeme se snažit vás, ani v budoucnu nezklamat.

J.V. 9.2.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved