Atletická derniéra v Jablonci nad Nisou

Za větrného, ale příznivého atletického počasí se ve městě bižuterie uzavřela finálem MČR družstev letošní atletická sezóna. Dorostenky Vítkovic vybojovaly cenný bronz, kluci se museli spokojit s posledním 8. místem.

V dívčím i chlapeckém týmu jsme měla Vlčí smečka  po 1 zástupci. Tereza SKLENÁŘOVÁ i Milan ŠČIBRÁNI patřili k hlavním oporám svých družstev, když oba shodně přinelsli 3. nejvyšší bodový zisk jednotlivých družstev. Oba předvedli hezké výkony, což je v závěru dlouhé sezony, bez přestávky, kdy oba dva týdny po MČR "22" de facto už jen odpočívali, velmi slušný výsledek. Soutěže družstev v tak pozdním termínu, nejsou upřímně něco, co bych právě vyhledával, ale předvedená  solidní výkonnost obou je dobrou předzvěstí před začátkem letošní podzimní přípravy, který bude bohužel a bezpochyby, neméně složitá jako ta jarní.....

Terezka se představila ve svých nejsilnějších disciplinách, tedy dálce a trojskokoku. Zatímco v dálce už bylo hodně vidět, že je přece jen už "vypráskaná" a na jejím projevu byl už silový deficit hodně cítit, v trojskoku se dokázala vzedmout k velmi solidnímu a překvapivém u výsledku. V dálce si za výkon připsala 547 cm což vystařilo na 5. místo a 6 bodový zisk, z trojskokanského sektoru si za hezkých a kvalitních 12,17 m odnesla 3. místo a cenných 8 bodů, když od vítězné Terezy Vlkové jí dělilo ve vyrovnané soutěži pouhých 5 cm...

Tereza se pak představila ještě i jako členka vítězné štafety, která po průměrném výkonu 50,60 s vybojovala ve složení SKLENÁŘOVÁ-Maňasová-Joannidu-Oborná 5 bodů pro družstvo, keré nakonec se ziskem 136 bodů uhájilo ve vyrovnané soutěži 3. místo za suverénním Kladnem 191 b a Uherským Hradištěm , které zůstalo o pouhý 1 bod za vítězným týmem ze středních Čech.

Méně úspěšné bylo družstvo Vítkovic v chlapecké kategorii. Milan, který si v posledních dnech stěžoval na bolest hamstringu se nakonec představil jen v 1 disciplíně V běhu na 400 m si na trati vedl úspěšně a velmi solidním časem 50,03 s doběhl na skvělém 2. místě, když jediného přeožitele našel v dobře připraveném stříbrném medailistovi z MČR dorostu Janu Ullmanovi z Kladna.K plánovaným startů na 200 m a ve štafetě, vzhhledem ke drobné zdravotní indispozici a značné bodové ztrátě družstva na solidní umístění již nedošlo.

Celkově skončili vítkovičtí borci se ziskem pouhých 64 bodů na posledním 8. místě, přičemž Milanovi stačil jediný start , aby byl s 9 body 3. nejplatnějším členém družstva, přičemž bodovalo pouhých 10 borců vítkovického týmu...... V celkovém kontextu je otázkou zda jedno 3.  a 8. místo dorostenckých vítkovických družstev ukazuje opravdový potenciál mládežnické vítkovické atletiky, která se oprávněně pyšní nejlepším atletickým zázemím z celé České republiky. S příhlednutím ke smutnému faktu, že do finále mnohem důlěžitější kategorie juniorů, nepostoupilo žádné družstvo Vítkovic, se mi jeví tento stav hrozivý a pro klub, který by měl hrát přinejmenším na Moravě jasně první housle, až nedůstojný...