Atletický cirkus pokračuje.....

Nechce se tomu asi věřit, ale hlavní atletická sezóna už má za sebou celý měsíc. Ta letošní je hodně specifická. Zdeněk STROMŠÍK absolovoval první start v japonské Jokohamě se sprinterskou štafetou a byla to premiéra úspěšná. Český kvartet se prezentoval výborným 12. místem, kdy mu přímá účast na MS v Dauhá utekla o 2 desetiny, ale především českým rekordem, který byl překonán po 47 letech. Pak už ne ještě  zcela aklimatizovaný Zdeněk absolovoval v tréninkovém tempu jednu dvoustovku v silném protivětru a tak premiéru na své hlavní trati, na které je držitelem českého rekordu (10,16 s) si odbude až tento čtvrtek v rakouskem Sankt Poeltenu. V dolrakouském hlavním městě se koná tradišní Liese Prokop Memorial a Zdeněk odjíždí obhajovat své loňské vítězství, kde časem 10,29 s splnil ostrý limit k účasti na ME v Berlíně a v přímém souboji porazil slovenského fenomenálního rekordmana Jána VOLKA. I letos by se  v hezkém areálu, kam rádi zajíždíme měla sejít velmi kvalitní konkurence. Z české špičky je to především nepostradatelný člen reprezentační štafety Honza VELEBA (PB 10,23 s) a talentovaný mldíček Štěpán HAMPL (PB 10,44 s) z Kolína . Letos se sejde v Rakousku i kvalitní zahraniční konkrence, především sprinterů z Jižní Ameriky. Velmi silná bude dvojice Brazilců  Jorde Viges (PB 10,08) a Derick Silva (10,10). Oba dva byli členy brazilské štafety, která na posledních olympijských hrách obsadila vynikající 6. místo a samozřejmě nemohli chybět ani v japonské Jokohamě, kde k údivu všech brazilský  kvartet porazil favorizivané Američany i Jamajčany a z Japonska si odvezl nejpřekvapivější vítězství World Relays.

Konkurrence tedy jako řemen a Zdeněk by se mohl prezentovat slušným výsledkem. Primární cíl je čas 10,44 s, který Zdeňka posouvý na Světovou univerziádu do Neapole. Počasí se má oproti původním předpokladům přece jen trochu umoudřit, vedrem padat nebudeme , ale v 17 C se běžet dá a mokré mondo bývá rychlým povrchem. Tak se nechme překvapit :)

V Brně na Olympic Hopes poběží Milan ŠCIBRÁNI v reprezentačním dresu čtyřstovku, doplnit by jej měly na na sprintu Áda FORNŮSKOVÁ (100,200) a Tereza SKLENÁŘOVÁ v dálkařském sektoru.

V Uherském Hradišti na Memoriálu Květoslava Tichavského by měl startovat Honza VÁCHA na stovce a nově i v dálkařském sektoru, Štěpánka KOLÁŘOVÁ by si měla vyzkoušet svou aktuální sprinterskou formu rovněž na stovce.

J.V. 28.5.2019

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved