Zdeňkova třístovka ozdobou mikromítink...

Atletický mikromítink připomínal spíše "mokromítink". Po celý den v Ostravě drobně pršelo, bohužel dešťové přeháňky provázely i vstup, zejména moravských atletů do letošní prapodivné sezóny. Rovněž teplota teploměru nepřekročila rovněž 16 C, takže k ideálnímu atletickému počasí to mělo hodně daleko, ale i tak jsme viděli řadu hodnotných výkonů. K těm nejlepším patřily výkony Janka VOLKA na 60 a 150 m a představení Zdeňka STROMŠÍKA na 300 m. Dařilo se i ostatním "vlčákům", někteří se v nevlídném počasí vybičovali dokonce k osobním rekordům.

Dlouho očekávaný vstup Zdeňka STROMŠÍKA do atletické sezóny se vydařil nad očekávání. Nestalo se tak, ale na krátkých sprintech, ale na oblíbené "třístovce", tedy distanci, která povětšinou už více vyhovuje čtvrtkařům - specialistům. Bylo to dáno i tím, že k závodu si Zdeněk jen odskočil z tréninkové přípravy, která bude ještě pokračovat ve vysoké intenzitě minimálně další 3 týdny. Včerejší závod nám posloužil především jako test naší připravenosti v aktuálním období.  Dopadl až překvapivě dobře....

I přesto, že v týdnu Zdeněk absolovoval dvoufázové tréninky a ve  středu dokonce i náročný test 3 x 150 m dokázal si  skvělým časem 33,41 s vylepšit osobní maximum téměř o půl sekundy a překonat oddílový rekord !!! Přičemž se jednalo teprve o pátou závodní třístovku Zdeňkovy kariéry, z nichž 3 absolovoval ještě jako žák (!!). Svým výkonem, který byl provázen chladem a mírným deštěm se zařadil na 13. místo historických českých tabulek !!!! Impozantní bylo zejména prvních 200 metrů, přičemž sprinter Vítkovic proťal mezičas na dvoustovce v hodnotě nového osobního rekordu (!!). Posledních 50 metrů už však hodně bolelo, nicméně Zdeněk nápor zle dorážejícího účastníka ME v Berlíně na 400 m př - Martina Tučka ustál. Výsledek ukázal, že  v oblasti sprinterské vytrvalosti jsme svůj domácí úkol v době koronavirové splnili a její  úroveň bude dobrým předpokladem i pro úspěšný start na dvoustovce, které by se Zdeněk v letošním "plonkovém" roce přece jen rád věnoval více. Tu první by měl absolovovat již za týden při KP v Ostravě. VIDEO za závodu ZDE

Ze dvou nových osobních rekordů se radoval i dorostenec Milan ŠCIBRÁNI. Ten nejdříve na třístovce, ve stejném běhu, ve kterém exiboval  jeho starší  tréninkový sparing, vylepšil z druhé dráhy své osobní maximum na kvalitních 35,86 s, o hodinu později se mu povedlo na poloviční distanci to samé. Hodnota jeho nového osobního rekordu je nyní 17,20 s (w -0,3 m/s)

V dálkařském sektoru si opět vylepšila své "venkovní "maximum Terezka SKLENÁŘOVÁ. Všechny pokusy byly na mokrém sektoru provázeny protivětrem, ve druhé sérii, kdy vál nejméně (-0,2 m/s) dokázala Terka skočit 557 cm a tento výkon jí zajistil nakonec nejen celkové vítězství, ale i posun na 2.  místo celostátních dorosteneckých tabulek, pouhý centimetr za vedoucí Patalovou z Přerova.Z dálkařského sektoru si Terezka pak ještě odskočila na stopadesátku, kde časem 19,46 s zaostala za svým maximem jen 5 setin sekundy.

Vstup do sezony se vydařil i Štěpánce KOLÁŘOVÉ. Ta na třístovce dokázala porazit dvě velmi kvalitní soupeřky, Karolínu Mitanovou (PB 38,73) a Kláru Bartoškovou (39,69 s).  Štěpánka jako jediná závodnice ve startovním poli, dokázala stlačit čas pod 40 sekundovou hranici. Její výsledek 39,86 s má v chladném závodě svou nespornou hodnotu. Bohužel jí stál příliš mnoho sil a tak na stopadesátce předvedla už jen pro ni průměrný výkon 18,68 s. Myslím, ale že nás Štěpánka na sprinterských distancích, zejména na dvoustovce, již brzy velmi překvapí. 

Svým výkonem na 300 m rovněž potěšil David CÉSAR, který časem 35,28 s zaostal za osobním rekordem jen o 34 setin sekundy a jedná se o jeho nejlepší výsledek na této trati za poslední 3 roky. Rovněž David absolovoval včerejší závod z plného trénikového zatížení, ve kterém bude pokračovat de facto ještě po celý červen.

A tak jediným, kdo svými časy úplně příliš nenadchl, byl v tomto týdnu maturijící Honza VÁCHA, který se na šedesátce musel spokojit s velmi průměrnými 7,29 s a na stopadesátce s časem 17,00 s..... Hozík se ale tradičně dostává do závodního tempa pomaleji a věřím, že příště to už bude zase o něco lepší.

Závod na který se těšila nemohla absolovovat jen v tuto dobu nemocná Adrianka FORNŮSKOVÁ a na Slovensku 14 týdnů uvízlá Majuška ŠIMLOVIČOVÁ....

Vstup do prapodivné sezóny se nám tedy vydařil a já chci věřit, že v nastuopeném trendu budou "vlčáci" pokračovat i při dalších startech.

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved